han Iné športy Šport

Dlho viedol, no napokon z toho bolo ôsme miesto! Slovenský lyžiar Adam Žampa predviedol v obrovskom slalome na svetovom šampionáte výkon ako z ríše divov!

Ilustračný obrázok k článku FANTÁZIA v podaní Adama Žampu na majstrovstvách sveta: Blysol sa životným výsledkom!
4

Pre 30-ročného rodáka z Vysokých Tatier to boli preteky, na ktoré už dlho čakal. V talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo, kde v týchto dňoch finišuje svetový šampionát v lyžovaní, dal vedieť, že Slovensko nemá len Petru Vlhovú.

Škoda 1. kola

Adam sa po prvom kole usadil na 20. mieste, čo nebolo práve najideálnejšie, ale už len postup do TOP 30 je na MS skvelým výsledkom. V druhom kole však Adam predviedol jazdu snov a dlho bol na vedúcej priečke, z ktorej ho postupne zosadili elitní jazdci. V konečnom zúčtovaní to bolo 8. miesto, čo je jeho najlepším výsledkom na majstrovstvách sve­ta!

Do elitnej tridsiatky sa dostal ešte aj jeho mladší brat Andreas Žampa. Ten skončil dvadsiaty.

Víťazom sa stal Francúz Mathieu Faivre, striebro získal domáci Talian Luca De Aliprandini a bronz si vybojoval Rakúšan Marco Schwarz (+0,87 s).

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.