Martin Sýkora Od Vás

Fantázia za hranicou zdravého rozumu: Mladíci hodili petardy do schránky

Obdobie Silvestra so sebou prináša streľbu pyrotechniky rôzneho druhu. Niektorí sa však nezastavili len pri búchaní petárd vonku - mladíci skúšali odolnosť poštových schránok.

Ilustračný obrázok k článku Fantázia za hranicou zdravého rozumu: Mladíci hodili petardy do schránky
Zdroj: Dnes24.sk

O svoju skúsenosť s drzosťou mládeže sa podelil obyvateľ bytového domu pri Kauflande na sídlisku Juh v Poprade. Miroslav Ďurča nám poslal aj fotografiu, ktorá zachytáva dielo zatiaľ neznámych mladíkov.

Delobuch v schránke

„Aj takto sa zabáva popradská mládež – traja mladíci večer potme v kapucniach vhodili do schránky petardu alebo delobuch a takto to dopadlo – keby tam z druhej strany niekto stál, tak je v nemocnici – lebo plechové dvierka odleteli až k výťahu cca 7 metrov aj so šrubou-zámkom, ktorý letel ako náboj samostatne, lebo ležal tiež pri výťahu,“ napísal nám Ďurča.

Šťastie v nešťastí a prípad do stratena

Našťastie si incident nevyžiadal obeť na živote alebo zdraví, čo však pri určitej zhode okolností nemuselo vôbec dopadnúť takto.

„Mladá mamička šla domov s malým dieťaťom 3-mesačným do bytu na prízemí cca minútu pred výbuchom…mohlo sa to skončiť aj tragicky pri zásahu dieťaťa dvierkami,“ vysvetlil obyvateľ bytového domu zhodu okolností, ktoré zabránili tragédii. Incident uzavrela polícia na Slovensku tradičným spôsobom. „A opäť mladí do 14 rokov nebudú potrestaní aj keby ich polícia prichytila priamo pri čine – lebo tak dopadla aj Krásna Hôrka – nik nebol obvinený pre nedostatočný vek podpaľačov – za socializmu boli aspoň polepšovne. Polícia spísala záznam – a toť na Slovensku vsjo…“ uzavrel Ďurča.

Delobuch petarda v schránke 12/2016
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM