Peter Handzuš Futbal

Favoriti nezaváhali. Pripísali si plný bodový zisk

V sobotu 12.10.2013 v hale Zámoček Matejovce pokračovala 5. a 6. kolom Popradská futsalová liga. Favoriti SDS a LION ŠATEX svoje zápasy vyhrali a upevnili si postavenie v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Favoriti nezaváhali. Pripísali si plný bodový zisk

Lionské výhry sa nerodili ľahko. Obaja súperi Veľká 1984 aj Beer Boys ich riadne potrápili. Prvé polčasy boli vyrovnané, Levy strhli víťazstvá na svoju stranu až v závere zápasov. Tu sa prejavili ich skúsenosti z regionálnych súťaží.

Evolution v zápase s pivnými chlapcami siahali po prvých bodoch v tabuľke, no tí im to nedovolili gólom v závere zápasu. Vysoko takticky sa hral zápas tabuľkových susedov – Elron Teamu a Veľkej 1984. Hralo sa prevažne v strede ihriska, ojedinelé šance likvidovali dobre chytajúci brankári oboch týmov. Narastajúcim časom sa stupňovala nervozita hráčov, pribúdali nedovolené zákroky, k čomu prispel rozhodca svojím neistým a chaotickým výkonom. 4. minúty pred koncom mali možnosť hrať Elroňáci presilovú hru, keď brankár Veľkej dostal červenú kartu za ruku mimo bránkoviska a bol z hry vylúčený. Túto zahrali strašne zle, prakticky ani neohrozili hráča, ktorý sa postavil do bránky Veličanov. Opäť sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Po vypršaní trestu Veľká strelila jediný a rozhodujúci gól, na ktorý už Elron nedokázal odpovedať.

Tento zápas rozhodol, že si družstvá vymenili postavenie v tabuľke. Tú vedie bez straty bodu SDS, uzatvára ju Evolution naopak bez jeho zisku.

V tabuľke strelcov sa na Michala Šprocha z Lion Šatex, ktorý v sobotu nehral, dotiahol jeho týmový kolega Slavo Vojčík. Na 3. mieste je Marek Badzík z konkurenčného SDS, ktoré si vystrieľal 4. gólmi v sobotu.

Sobotnajším dvojkolom sa súťaž prehupla do svojej druhej štvrtiny. Už tú nasledujúcu 19.10. si zopakujú zápas SDS a Lion. Vrátia Levy vysokú prehru spred 2.týždňoch SDS?

Výsledky:

EVOLUTION – S D S 1:7 /0:4/ Góly: Petruščák P. 1 – Badzík 2, Lorenc 2, Neupauer 2, Lipták 1
Brankári: Lazor – Sasák

LION – VEĽKÁ 1984 4:1 /1:1/ Góly: Kovalčík 2, Gábor 1, Vojčík S. 1 – Repiščák 1
Brankári: Horváth – Smižanský

ELRON TEAM – S D S 3:6 /0:4/ Góly: Bilina 1, Kaleta 1, Macurák 1 – Badzík 2, Barabas 1, Neupauer 1, Vojtek 1, Lipták 1
Brankári: Remža – Sasák
Ž.K: Jaroš /Elron Team/

BEER BOYS – EVOLUTION 3:2 /1:0/ Góly: Galajda 2, Melicherčík 1 – Košár 1, Romaňák 1
Brankári: Jurský – Lazor
Ž.K: Kostka /Evolution/

VEĽKÁ 1984 – ELRON TEAM 1:0 /0:0/ Gól: Gallovič Ľ. 1
Brankári: Smižanský – Remža
Ž.K: Gallovič Ľ /Veľká 1984/
Č.K: Smižanský /Veľká 1984/

LION – BEER BOYS 5:2 /3:2/ Góly: Kovalčík 2, Vojčík S. 2, Steigauf 1 – Melicherčík 2
Brankári: Šavel – Jurský