Peter Handzuš Rôzne

Fico v Poprade

R. Fico: Poprad je najmenej zadlženým mestom z 30 najväčších slovenských miest

Popradská radnica sa v krízovom období správala mimoriadne zodpovedne pri s narábaní so všeobecne obmedzenými finančnými zdrojmi slovenských samospráv. Uviedol to podpredseda Národnej rady SR a predseda strany Smer-SD Robert Fico na tlačovej konferencii v budove popradskej radnice počas dnešnej pracovnej návštevy podtatranskej metropoly.
„Poprad je najmenej zadlženým mestom spomedzi 30 najväčších slovenských miest. To je vizitka, za ktorú treba zablahoželať, pretože v čase krízy sa samosprávy správali všelijako. Máloktorá bola taká dôsledná ako popradská. Dokázala takým spôsobom reštrukturalizovať zdroje, že na jednej strane nezadlžila mesto a na druhej zrealizovala množstvo investičných akcií,“ zdôraznil Fico.
Pristavil sa aj pri téme dostavby diaľnice D1. Poprad, podobne ako Svit či Považská Bystrica, je podľa neho príkladom, že diaľničné obchvaty sú veľkým prínosom pre odbremenenie miest od tranzitnej dopravy. „Považujem za veľmi nešťastné, že došlo k zastaveniu výstavby diaľnice D1. Zatiaľ nevidím predloženú žiadnu alternatívu. To, že sa bude na jar stavať, je úplný nezmysel. Ešte sa nezačali ani verejné obstarávania a tomu, kto vie, koľko trvajú, je jasné, že sú to úplne nereálne veci,“ pokračoval.
„Napriek všetkému, verím, že mimoriadne dôležité napojenie na tunel Branisko a následné úseky medzi Braniskom a Prešovom sa začnú čoskoro budovať. Za seba môžem povedať, keby sme sa opäť dostali do vlády, tak tam pôjdem ako prvý s rýľom a začneme kopať. Pretože, ak nespojíme východ so západom, tak to bude neustále veľmi bolieť celé Slovensko a predovšetkým tento región,“ skonštatoval predseda Smeru-SD.
Povinnosťou opozície podľa neho je kritizovať nesprávne rozhodnutia. „Opakujem, toto rozhodnutie nebolo správne, no na druhej strane sme pripravení podporiť riešenia, ktoré pomôžu opätovne rozhýbať výstavbu diaľnic. Nikomu nechceme robiť zle, ale je našou opozičnou povinnosťou pripomínať, že to nebolo správne rozhodnutie. Nikto sa na nás za to nemôže hnevať, pretože sme mali dostavbu diaľnice D1 pripravenú prakticky už pred samotným záverečným podpisom,“ dodal Fico.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie