Rôzne

FOTO Parkovanie pred popradským supermarketom: Situáciu musela riešiť mestská polícia

Kuriózna situácia nastala pred jedným z popradských supermarketov v blízkosti autobusovej stanice. Vodiči zaparkovali do troch radov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO Parkovanie pred popradským supermarketom: Situáciu musela riešiť mestská polícia
2
Galéria

Kuriózna situácia sa stala v stredu na parkovisku pred jedným zo supermarketov v Poprade pri autobusovej stanici. Autá tam na miesto dvoch radov parkovali až v troch, čím zablokovali vozidlá parkujúce v strede. Niektorí vodiči sa tak nemali z parkoviska ako dostať a museli volať mestskú políciu (MsP).

„Na základe oznámenia občana, sme preverili parkovanie vozidiel na predmetnom mieste. Zistili sme, že tam parkujú vozidlá v troch radoch a z uvedeného dôvodu vozidlám nachádzajúcim sa v strednom rade nie je umožnený výjazd z parkovacieho miesta. Preto sme zistili a kontaktovali desať majiteľov zle zaparkovaných vozidiel, ktorí svoje autá následne preparkovali,“ uviedol náčelník MsP v Poprade Marián Gardoš.

Dodal, že najpravdepodob­nejšou príčinou takéhoto parkovania vozidiel bola skutočnosť, že ráno sa na parkovisku nachádzala súvislá vrstva snehu a tak nebolo možné vidieť vyznačenie parkovacích miest. „Pri parkovaní si vodiči neuvedomili, že došlo k parkovaniu mimo vyznačených parkovacích miest. Všetci, ktorí zle parkovali, boli riešení iba napomenutím,“ dodal Gardoš.

Zaujímavosťou je, že keď mestskí policajti odišli, autá opäť parkovali v treťom rade a blokovali tak vozidlá v strede. Z ich pohľadu zrejme totiž nevideli, že ďalšie auto stojí za tým, pred ktorým parkovali. Situáciu si všimlo viacero Popradčanov, ktorí o nej s úsmevne informovali na sociálnych sieťach.

Parkovanie v troch radoch pred popradským supermarketom
2
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie