Marián Handzuš Basketbal

Grbešič odohral za Svit proti Pezinku posledný zápas

V šlágri 19. kola basketbalovej extraligy mužov zvíťazili v Iskra aréne hostia z Pezinku 99 :108.

BK Iskra Svit – Basketbal Pezinok 99 :108 (19:24, 26:17, 30:30, 24:37)

Zápas poznačil odložený začiatok, keďže na severe Slovenska neustále sneží a Pezinčania mali kvôli tomu problémy s dopravou, začínalo sa až o 18:30. Diváci aj napriek bonusovej polhodinke a zrušenému vstupnému hľadisko nezaplnili úplne, ale tradične dokázali vytvoriť dobrú atmosféru. Hosťom stačila krátka rozcvička a dostali sa do dobrého tempa, od úvodu držali krok s domácimi a premenenými útokmi podporenými výbornou obranou držali prvú štvrtinu tesné vedenie. Keď v piatej minúte druhého dejstva vyhrávali Pezinok nad Svitom už o 9 bodov, vyčistil domáci tréner svojim zverencom žalúdok a oddychový čas, a hlavne príchod Znanca na palubovku znamenal** rýchly návrat domácich** do zápasu. Záver druhej štvrtiny jednoznačne patril im a do prestávky šli s náskokom štyroch bodov. Štyri body ale v basketbale nie sú najistejším náskokom a Lukjanec premenenou trojkou v úvode druhej štvrtiny naštartoval boj o každú loptu. Naťahovanie sa o vedenie stálo oba tímy veľa síl, ktoré evidentne chýbali hlavne oklieštenej zostave Svitu. Fanúšikom Iskry ale vlieval stav stretnutia do žíl optimizmus, ich miláčikom sa darilo držať si vedenie aj na konci tretej štvrtiny. Záverečná časť hry priniesla súboj dvoch individualít, McCoy s Miloševičom boli k nezastaveniu a stretnutie rozhodla až zmena štýlu bránenia hosťujúceho tímu približne päť minút pred koncom. Svit musel hru otvoriť, čo ho stálo koše z bez problémov premenených rýchlych protiútokov a rozdiel v skóre sa vyšplhal až na 9 bodov.

Videospráva obsahuje aj vyjadrenie trénera k momentálnym zraneniam a **odchodom, resp. **príchodom hráčov **do Svitu a **rozhovor s Eduardom Znancom po jeho prvom domácom zápase po zranení.