HC LEV nedal Šuplerovmu CSKA šancu

Hokejisti HC Lev Poprad zvíťazili v pondelňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy pred domácimi tribúnami nad CSKA Moskva 3:1. Rastislav Špirko prispel k triumfu nad tímom vedeným Júliusom Šuplerom gólom, ďalší traja Slováci Juraj Mikúš, Branisla

HC Lev Poprad – CSKA Moskva 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 29. ŠPIRKO (MIKÚŠ, MEZEI), 48. Nedorost (BARTEČKO), 52. Nedorost – 57. Persson. Rozhodovali: Kadyrov, Romaško – Tomilov, Gordenko. vylúčení: 4:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4500 divákov – vypredané.

Zostavy:
HC LEV Poprad: Duba – Hunkes, Mezei, Sigalet, Mihálik, Klouček, Štrbák – Netík, Nedorost, Bartečko – Kristek, Mikúš, Špirko – Lewis, Matai, Hellström – Fabricius, Lundberg, Novotný
CSKA Moskva: Gajdučenko – Rylov, Pašnin, Rjasenski, Čáslava, Buravčikov, Sergejev, Kurbatov, Prochorkin – Paršin, Persson, Širokov – Kugryšev, Zubov, Filatov – Surový, Badjukov, Jašin – Pronin, Bucajev, Andronov

Hráči Leva nastúpili proti CSKA bez zraneného Ladislava Nagya, ktorý utrpel v zápase s Atlantom Mytišči otras mozgu. V úvodnej tretine diváci veľa vzruchu nevideli. O niečo aktívnejší boli hostia z Moskvy, no Duba si držal čisté konto. Na začiatku druhého dejstva sa vo výbornej šanci ocitol Hunkes, jeho strelu bez prípravy však Gajdučenko zázračne zneškodnil. Krátko na to sa pri dorážke Surového vyznamenal Duba. Popradčania sa čoraz častejšie dostávali pred Gajdučenka a v 29. minúte sa ujali vedenia, keď po kombinácii Mezeia s Mikúšom skóroval Špirko. Náskok domácich mohol zvýšiť Nedorost, ktorý však v dobrej pozícii trafil iba do Gajdučenka. V poslednej tretine hostia otvorili hru v snahe vyrovnať, no Popradčania hrozili z rýchlych kontier. Strelu Mikúša ešte zastavila žŕdka, no v 48. minúte vypredaný popradský štadión druhýkrát zaburácal, keď prihrávku Bartečka šikovne tečoval medzi kruhmi Nedorost. Ten istý hráč o štyri minúty neskôr po skvelej individuálnej akcii rozhodol o triumfe Leva, ktorý znížil stratu na CSKA na päť bodov. Moskovčanom sa v závere pri presilovej hre 5:3 podarilo zásluhou Perssona už iba skorigovať prehru.