HC Lev Poprad prehral v Chabarovsku

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Amuru Chabarovsk 1:4. "Levi" síce viedli po prvej tretine, no v ďalšom priebehu hry si domáci hokejisti dokázali vytvoriť tlak, ktorý korunovali štyr

Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia vo štvrtok 12. januára na ľade ruského klubu OHK Dinamo Moskva (16.30).

Amur Chabarovsk – HC Lev Poprad 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 28. Vrána, 35. Nikulin (Kopejkin), 45. Kopejkin (Šulakov, Nikulin), 46. Šitikov (Piganovič) – 19. Ježek. Rozhodovali: Nalivajko (Biel.), Naumov – Baturin, Spirin (všetci traja Rus.), vylúčení: 4:3, navyše Plotnikov (Chabarovsk) 10. min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0, 7100 divákov.
zostavy:
Amur Chabarovsk: Lašák – Mäenpää, Piganovič, Groť, Šulakov, Pereťagin, Bilalov – Petružálek, Vrána, Tarasov – Růžička, Nikulin, Kopejkin – Stepanov, Plotnikov, Ignatuškin – Šitikov, Litovčenko, Krysanov
Laco – Mezei, Hunkes, Sigalet, Štrbák, Mihálik, Lewis, Hellström – Bartečko, Mikúš, Huna – Špirko, Kristek, Novotný – Ježek, Lundberg, Fabricius – Matai

Hneď v úvode stretnutia mali „levi“ k dispozícii dve po sebe idúce presilové hry, no do šancí sa paradoxne dostávali domáci. Laco si poradil so zakončením Stepanova a pri strele Vránu mu pomohli jeho spoluhráči, ktorí mu zabránili skórovať do odkrytej časti bránky. V 13. minúte mal gól na hokejke Kristek, ale s jeho strelou z pravého kruhu si Lašák dokázal s problémami poradiť. Na opačnej strane pohrozil pred Lacom aktívny Vrána, jeho teč v početnej výhode o jedného hráča však v bránke neskončil. V závere úvodnej tretiny putoval na lavicu hanby domáci Plotnikov a Ježek minútu pred koncom v páde otvoril skóre duelu – 0:1.

Do druhej dvadsaťminútovky vstúpili domáci hráči s cieľom vyrovnať a Laco sa musel poriadne obracať. V 28. minúte bol však prikrátky na bekhendové zakončenie Vránu, ktorý na radosť domácich priaznivcov vyrovnal – 1:1. Aj v ďalšom priebehu pokračovali hráči Amuru v útočnej aktivite a ich kombinácie poväčšine končili strelou na bránku hostí. Po jednej z nich v 35. minúte prekonal Laca z priestoru medzi kruhmi Nikulin, keď zužitkoval prihrávku Kopejkina. Domáci chceli prevahu potvrdiť tretím gólom, ale hosťujúci gólman v závere druhej časti podržal svoj tím.

Tretie dejstvo odštartovalo tlakom domácich, ktorí produkovali strelu za strelou na bránku hostí a bolo otázkou času kedy padne gól. Ten prišiel v 45. minúte pri vylúčení Novotného – 3:1. Vzápätí zvýšil už na 4:1 Šitikov, ktorý poslal puk do bránky pomedzi Lacove betóny. Hostia mohli inkasovať aj v 50. minúte, ale Tarasov v prečíslení nedokázal presne zakončiť. „Levi“ nevyužili na zníženie nepriaznivého stavu ani presilovú hru a zaknihovali ďalšiu prehru.