HC LEV prehral na ľade Šuplerovho CSKA Moskva

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade CSKA Moskva vysoko 1:6.

Podobne ako v poslednom domácom zápase proti Rige inkasovali predovšetkým v presilových hrách svojho súpera, ktorý v nich zaznamenal tri góly. Zverenci trénera Radima Rulíka sa v najbližšom zápase KHL predstavia na ľade bieloruského klubu Dinamo Minsk.

CSKA Moskva – HC Lev Poprad 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 19. SUROVÝ, 28., 34. Zubov, 38. Persson, 55. Pašnin, 56. Baďukov – 26. Netík. Rozhodovali: Čerenkov, Cyplakov – Metaľnikov, Sirotkin, vylúčenia: 9:11, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.

Zostavy:
CSKA Moskva: Staňa – Pašnin, Guskov, Čáslava, Rjasenskij, Kurbatov, Buravčikov, Sergejev, Pylov – Persson, Surový, Širokov – Pronin, Baďukov, Kuljomin – Andronov, Kurbyšev, Bucajev – Zubov, Kučerov, Gusev

HC Lev Poprad: Duba – Mezei, Pilař, Sigalet, Hunkes, Klouček, Lewis – Nagy, Nedorost, Bartečko – Netík, Mikúš, Špirko – Chabada, Kristek, Huna – Fabricius, Lundberg, DaSilva

Od úvodného hvizdu boli aktívnejší domáci hráči a Duba už v 3. minúte musel čeliť dobrej príležitosti Perssona, ktorý však nepretavil prihrávku spoza bránky vo vedúci gól. Vzápätí vyriešil aj situáciu pri prečíslení troch proti dvom. V 12. minúte sa dostal k zakončeniu na dva razy Rylov, ale gólman hostí opäť podržal svoj tím. Až v 15. minúte si vypracovali gólovú príležitosť hostia, no Hunova dorážka v početnej výhode o jedného muža mierila tesne vedľa Staňovej bránky. Na druhej strane dokázal využiť presilovku Slovák v službách CSKA Surový, ktorý v 19. minúte po bekhendovom zakončení otvoril skóre duelu – 1:0.

Vstup do druhej tretiny zvládli lepšie hráči Lev Poprad, keď si po Sigaletovej prihrávke prebral na útočnej modrej čiare puk Netík a strelou pomedzi Staňove betóny vyrovnal – 1:1. Odpoveď domácich však prišla takmer okamžite a o dve minúty neskôr sa presadil opäť v presilovke Zubov, ktorý po peknej kombinácii s Guskovom nekompromisne skóroval – 2:1. Presne v polovici stretnutia mal gól na hokejke Surový, ale hosťujúci Mikúš ho v poslednej chvíli odstavil od puku. Aktívny Zubov sa opäť presadil v 34. minúte, keď zužitkoval ideálnu prihrávku z ľavej strany a zakončil do odkrytej časti Dubovej bránky – 3:1. Dve minúty pred koncom druhej dvadsaťminútovky zasadil popradským „levom“ štvrtý úder Persson, ktorý zaznamenal presný zásah opäť v presilovej hre – 4:1.

V záverečnom dejstve hrali domáci veľmi uvoľnene a kontrolovali priebeh hry. Navyše dokázali ešte dva razy skórovať, v 55. minúte sa presadil Pašnin a bodku za stretnutím dal o minútu neskôr Baďukov – 6:1.