HC LEV prehral posledný zápas sezóny

Hráči HC Lev Poprad prehrali v poslednom tohtosezónnom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige na ľade Dinama Moskva 3:5. Rusi rozhodli o svojom triumfe dvomi gólmi v záverečnej päťminútovke. Už pred nedelňajším zápasom bolo isté, že zverenci tréne

Dinamo Moskva – HC LEV Poprad 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)

Góly: 23. Mosalov (Pestunov, Kvapil), 24. Gorokov (Mosalov, Kvapil), 31. Šafigulin (Komarov, Anisin), 55. Pestunov (Kvapil), 56. Komarov (Šafigulin, GRAŇÁK) – 25. MEZEI (BARTEČKO, Lundberg), 29. Lundberg, 38. Lundberg (MEZEI, Hunkes), Rozhodovali: Semenov, Feofanov – Zacharenkov, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0

zostavy:
Dinamo Moskva: Jerjomenko – Graňák, Gorochov, Novák, Solovjov, Bojkov, Jalasvaara – Gorovikov, Anisin, Klepiš – Soin, Kozlov, Koňkov – Babenko, Kokarev, Tolpeko – Volkov, Pestunov, Kvapil.
HC LEV Poprad: Laco – Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström – Huna, Lundberg, Bartečko – Novotný, Špirko, Sekáč – Fabricius, Matai, Ježek – Šaršok, Csányi

V prvej tretine videli diváci na moskovskom ľade iba málo vzruchu. Dinamo nevyužilo presilovku, najväčšiu šancu Popradu nevyužil Bartečko. V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu a po dvoch zlepených góloch viedli 2:0, Lev však bleskovo kontroval a v 29. minúte bolo po presných zásahoch Mezeia a Lundberga 2:2. Nerozhodný stav vydržal iba krátko, keď v 31. minúte pri vylúčení Mezeia Dinamu opäť zabezpečil vedenie Šafigulin. Popradu sa ale do konca tretiny podarilo opäť vyrovnať vďaka gólu Lundberga pri presilovke. V tretej tretine nedokázali hráči Dinama využiť štvorminútovú početnú výhodu, v závere však strhli víťazstvo na svoju stranu po góloch Pestunova a Komarova.