Marián Handzuš Hokej

HC LEV rozdrvil Severstaľ Čerepovec

Hokejisti HC Lev Poprad zdolali v stredajšom stretnutí KHL na domácom ľade ruský tím Severstaľ Čerepovec 5:0. "Levi" položili základ svojho víťazstva v úvodných dvoch tretinách, po ktorých viedli päťgólovým rozdielom a po šiestich prehrách

** HC Lev Poprad – Severstaľ Čerepovec 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)**
** Góly:** 8., 23. Lundberg, 9. Mikúš, 30. Sekáč, 32. Kristek. Rozhodovali: Gusev, Belov – Sadovnikov, Tarasov, vylúčenia: 6:6,** presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedania: 30. Smirjagin namiesto Košečkina, 4059 divákov.
**zostavy:

HC Lev Poprad: Laco – Mezei, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mihálik, Lewis, Klouček – Nagy, Nedorost, Bartečko – Kristek, Mikúš, Špirko – Chabada, Balán, Huna – Sekáč, Lundberg, Fabricius
Severstaľ Čerepovec: Košečkin (od 30. Smirjagin) – Puistola, Nemec, Kronwall, Čudinov, Stašenko, Kiselevič, Zemčenko, Popov – Stoljarov, Cvetkov, Lehtonen – Straka, Šipačev, Ketov – Stepanov, Sidjakin, Trunev – Šitikov, Smirnov, Kazakovcev.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci hráči a už po niekoľkých sekundách sa ocitol v dobrej šanci Nagy. Hostia odpovedali v 7. minúte príležitosťou Lehtonena, s ktorou si poradil Laco. „Levi“ však udreli v 8. a 9, minúte, keď sa presadil Lundberg a po ňom pridal druhý gól Mikúš – 2:0. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a šance sa striedali na oboch stranách.

Prostrednú časť hry ovládli domáci hráči a hneď v 23. minúte zvýšil na 3:0 svojim druhým gólom v stretnutí Lundberg. „Levi“ pokračovali v útočnej aktivite a kombinačnej hre. V polovici stretnutia pridal tesne po skončení presilovej hry ďalší gól Sekáč, ktorý zužitkoval Lewisovu prihrávku a vyhnal Košečkina z bránky – 4:0. Smirjagin sa ani nestihol ohriať a vzápätí inkasoval z hokejky Kristeka – 5:0. Do konca druhej dvadsaťminútovky sa už nič vážne neudialo a do šatní išli spokojní domáci hráči.

V záverečnom dejstve sa už zápas iba dohrával, hráči spod Tatier sa snažili neinkasovať a súper vsietiť čestný úspech. V 48. minúte mali obrovskú príležitosť domáci, ale poskakujúci puk v bránkovisku po strele Mikúša nedokázal nikto prepasírovať do siete. Popradčania si už víťazstvo ustrážili a po výsledku 5:0 sa zaslúžene radovali.

Radim Rulík, tréner Popradu: „Neboli sme po šiestich prehrách v ľahkej situácii. Urobili sme však všetko preto, aby sme boli úspešní. Dôležité bolo, že sme dali prvý gól a mohli sme tak hrať svoju hru. Myslím, že o všetkom rozhodla druhá tretina, po ktorej sme viedli 5:0. V tretej časti sme už hru kontrolovali a teší ma víťazstvo.“
Dmitrij Kvartaľnov, tréner Čerepovca: „Gratulujem súperovi k dnešnému víťazstvu. Poprad hral veľmi dobre, naopak naša hra bola zlá, asi najhoršia v tejto sezóne.“

Text: TASR Foto: Rado Dudáš