Marián Handzuš Hokej

HC LEV s druhou prehrou - Jugre podľahol 1:3

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v piatok vo svojom druhom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy s Jugrou Chanty-Mansijsk 1:3. Pri zrušenej ouvertúre sa v 3. kole 4. ročníka KHL na čas s domácim publikom rozlúčili a od pondelka 19. septembra do 26. se

KHL – 3. kolo:
HC Lev Poprad – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 60. Netík (Lundberg) – 32. Beljajev (Milovzorov), 56. Magogin (Pepeljajev, Sitnikov), 56. Jemeljev (Vorobjev). Rozhodcovia: Cyplakov, Vasiljev – Alešin, Michajevič (všetci Rus.), vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, **4200 divákov. **

HC Lev Poprad: Duba – Štrbák, Hunkes, Sigalet, Lewis, Mihálik, Mezei, Jank, Sekáč – Nagy, Mikúš, Bartečko – Ölvecký, Špirko, Huna – Nedorost, Kristek, Novotný – Chabada, Lundberg, Netík
** Jugra Chanty-Mansijsk:** Birjukov – Lekomcev, Bragimov, Starosta, Pepeliajev, Ternavskij, Varg – Jemeliev, Fiodorov, Vorobiev – Jemagin, Bardin, Buljanskij – Sitnikov, Magogin, Milovzorov – Maľuškin, Beliajev, Skorochodov.

Až na úvodné striedanie patrili prvé minúty zápasu hosťom. Boli rýchlejší, dôraznejší aj aktívnejší a neustále zamestnávali Dubu. Pravda, až na Sitnikova v 2. minúte nemali vyloženú príležitosť, tá prišla až v 9. minúte, v ktorej Magogin neuspel na dvakrát. Popradský tím si za celú prvú časť nevypracoval čistú gólovú pozíciu a jeho ofenzívne štruktúry ako-tak držal len prvý útok.

Aj úvod druhého dejstva patril ruskému mužstvu, ktoré si dokonca na pár minút vypracovalo veľký tlak. Spod jeho jarma mohol Lev vykúpiť Huna, ale najväčšiu šancu priebehu zahodil. V 32. minúte Beliajev so šťastím prepálil Dubu medzi betóny a inkasovaný gól domácich prebral. Z ich rastúcej prevahy sa zrodila aj šanca Bartečka, ale domáci kapitán namieril priamo do brankára.

Na začiatku tretej časti už pálil lepšie, ale jeho umiestnený švih skončil na žŕdke. Od tohto momentu sa hral najlepší hokej s útokmi i šancami na oboch stranách a 56. minúta priniesla rozhodnutie – Hunkes šiel na trestnú a Magogin upravil na 0:2. O pár sekúnd zvýšil Jemeliev. Vzápätí sa postupne do štyroch čistých šancí v jednej akcii dostali všetci členovia Lundbergovho útoku a čestný gól na 1:3 dal tri sekundy pred klaksónom Netík.

text: TASR foto: Janek Handzuš a Radoslav Dudáš