Marián Handzuš Hokej

HC Sabres potrápil lídra tabuľky

Po vianočnej prestávke pokračuje Popradská hokejová liga ďalšími zápasmi, tipovať ich výsledky znovu môžete v našej tipovačke.

V prvom sa stretol tím HK Vulkán zo „Starými pánmi“ z Tatier. Vulkán v úvode vsietil dva rýchle góly, ale hostia vyrovnali do konca tretiny. V úvode druhej dali Tatranci gól, ale to bolo z ich strany všetko. Domáci zlepšili hru v obrane a z nebezpečných rýchlych protiútokov rozhodli zápas vo svoj prospech. V druhom zápase mali „Šable“ úvod ako z rozprávky, no keď sa podarilo „Modrým Tigrom“ do konca druhej tretiny vyrovnať, znervózneli. Domáci využili príležitosť a vydreli si dva body do tabuľky. Ďalšie dva zápasy boli z iného súdka. Eliťáci potvrdili výbornú formu a od začiatku stretnutia skvele kombinovali, čo prinieslo svoje ovocie. Hráči zo Svitu sa veľmi trápili, snažili sa vzdorovať, ale elitné jednotky im nedali šancu. V druhom narazili „Červené krídla“ na HC Tatry. V tomto zápase rozhodla vysoká úspešnosť Tatrancov v koncovke, čo sa odrazilo aj vysokým rozdielom v skóre. Tento dobrý výsledok ich posunul v tabuľke o jednu priečku vyššie.

HK Vulkán – HC Old`s 7:3 ( 2:2, 2:1, 3:0 ) Góly: Bukovič 3, Hyben 2, Anovčin, Almáši – Volák 2, Škirta. ** HK Blue Tigers – HC Sabres 6:4 ( 0:2, 3:1, 3:1 )** Góly: V. Snášel ml. 2, Gapa, V. Snášel st., Slaninák, Bartečko – Burdíček, Dúbravský, Orolín, Zavacký. ** HC Elite Forces – HK Svit 15:1 ( 6:1, 3:0, 6:0 )** Góly: Vojtko 5, Kupčo 3, Gužiak 2, J. Kočiš 2, S. Kočiš, Slebodník, Kosek – Lipták.

HK CCCP – HC Tatry 2:13 ( 0:6, 1:3, 1:4 ) Góly: Křelina, Kubaský – Pichnarčík 4, Renner 4, Sabo 2, Kundis 2, P. Hudák.

**Tabuľka PHL:

1. Blue Tigers 13 11 1 1 113 : 53 23 ** 2. Vulkán 13 10 1 2 90 : 33 21 3. Elite Forces 14 9 2 3 121 : 53 20 4. Tatry 13 7 1 5 70 : 64 15 5. Old`s 13 7 1 5 69 : 73 15 6. Sabres 14 5 0 9 72 : 78 10 7. CCCP 14 1 0 13 42 : 126 2 8. Svit 14 1 0 13 43 : 140 2