HC Tatry zdolali favorita. Svit sa odlepil od dna

Popradská hokejová liga priniesla v 9. týždni ďalšie výsledky. V 19. kole mali v utorok nastúpiť HC Sabres z HK Blue Tigers, ale zápas sa musel odložiť.

Ilustračný obrázok k článku HC Tatry zdolali favorita. Svit sa odlepil od dna

Vo štvrtok sa odohrali dve stretnutia. V prvom si zmerali sily HC Elite Forces s HK CCCP. „Červené krídla“ po prvej tretine viedli, ale v ďalšom priebehu hry sa presadili iba domáci a zaslúžene zvíťazili.

Druhý zápas bol dramatickejší. HC Tatry hostil HK Vulkán, ktorý bol favoritom stretnutia. Hostia aj prvú tretinu viedli, ale domáci v druhej tretine otočili vývoj zápasu na svoju stranu. Tatranci lepšie zvládli aj posledné dejstvo a postarali sa o prekvapenie 19. kola.

V nedeľu sa odohral ešte jeden zápas medzi HC Old`s a HK Svit. Starí páni dali hneď v úvode gól, ale vylúčenia ich pripravili o ďalší tlak. Hostia sa chytili príležitosti zabojovať o body. Dobre bránili a vyrážali do nebezpečných brejkov. Tatranci hrali bez záujmu a tak zaslúžene vyhrali chlapci zo Svitu.

Žiaľ tento týždeň priniesol aj jednu smutnú správu. 26.02.2013 nás navždy predčasne opustil vo veku 41 rokov hráč HC Sabres Peter Kostka. Tento úprimný a húževnatý športovec odohral v Popradskej hokejovej lige všetkých 9. sezón. V 114. zápasoch nazbieral 75 bodov za 47 gólov a 28 asistencií. Česť Tvojej pamiatke.

HC Elite Forces – HK CCCP 7:2 ( 1:2, 4:0, 2:0 ) Góly: Vojtko 3, Gužiak 2, Baran, Vojčík – Zeman, Meleky. Vylúčenia: 4:1.

HC Tatry – HK Vulkán 7:4 ( 1:2, 2:0, 4:2 ) Góly: Renner 4, Kundis, Pichnarčík, Baselides – Bukovič 2, P. Jurko, Mrukvia. Vylúčenia: 5:1.

HC Old`s – HK Svit 4:5 ( 2:2, 1:2, 1:1 ) Góly: Volák 4 – Višňovský 2, Jacenko 2, Weiss. Vylúčenia: 5:3.