Marek Šebeňa Hokej

HK Poprad - HKm Zvolen 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Góly: 10. D. Brejčák (Šechný, Igor Majeský), 18. Klouda (A. Kroták, Škovira), 27. A. Kroták (Klouda), 31. Škovira (A. Kroták) - 1. Ľ. Hurtaj (J. Kopecký), 7. Gálik (F. Turek), 23. Javín (Gálik, Sochor) Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:3, oslaben

Poprad: Šimonovič – Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, J. Brejčák, Bartoň – Škovira, Klouda, A. Kroták – P. Segľa, Šechný, Igor Majeský – A. Lapšanský, Rataj, Marcel Haščák – Mašlonka, V. Žemba, Čížek Zvolen: J. Laco – Javín, Cebák, L. Čierny, Juraško, Tomaška, Hraško, Ďaloga, J. Valach – Sochor, R. Liščák, Gálik – M. Chovan, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký – Pavliš, F. Turek, Marcinek – Lelkeš, Jurík, V. Baláž

Zvolen mal v Poprade raketový nástup, keď presilovku už po šiestich sekundách zúročil v 1. min na gól Hurtaja. Poprad následne spustil na hostí útočný uragán, ale bez gólovej bodky. V 5. min zvýšil Gálik v presilovke o dvoch hráčov už na 2:0. Domáci však hrali aj naďalej aktívne a v 10. min využil rovnako presilovku na zníženie D. Brejčák. Útočná aktivita priniesla Popradčanom vyrovnanie ešte pred prvou sirénou, keď po spolupráci prvého útoku Klouda zblízka zasunul puk za Lacov chrbát. V úvode prostrednej časti nastrelil Rataj žŕdku, ale zakrátko zahrmelo na druhej strane, keď po chybe Šimonoviča poľahky skóroval Javín. Gólová prestrelka pokračovala ďalej v 27. min, keď Kroták strelou spoza obrancu prekvapil Laca. V 31. min sa po prvýkrát do vedenia dostali domáci po príklepe Škoviru, ktorému puk ako na tácke naservíroval Kroták. V záverečnej tretine sa Zvolen snažil o vyrovnanie, ale napriek niekoľkým sľubným šanciam jeho prevaha vytúžený gól nepriniesla. V 51. min vychytal Šimonovič tutovku Sochora a o minútu neskôr aj Liščáka a Lelkeša. Poprad, ktorý sa v týchto fázach zápasu dostal pod tlak, si v 52. minúte zobral oddychový čas. V dramatickom power-play gól Zvolena visel vo vzduchu, ale sebaistý Šimonovič domácich podržal.

Július Pénzeš (asistent trénera Popradu): „Dosiahli sme vydreté víťazstvo. Úvod stretnutia sme zaspali a o to ťažšie to bolo v ďalšom priebehu zápasu. Mali sme znovu veľké množstvo šancí, ale nepadalo nám to, ako v predchádzajúcich dueloch. Siahli sme na dno svojich síl a potom sme taktickým výkonom a s prispením výkonu brankára Šimonoviča víťazstvo udržali.“ Miloš Holaň (tréner Zvolena): „Zápas sa pre nás vyvíjal veľmi dobre. Prakticky z prvej strely sme dali gól. Po druhom góle prišlo trochu uspokojenie. Dostali sme dva góly po individuálnych chybách staršieho hráča. Napriek tomu sa nám ešte poradilo dostať do vedenia. My sme dlhý čas viedli. Dreli sme, siahali sme po bode, ale potrebné šťastie, ktoré sa nás držalo vlani, sa nám tohto roku vyhýba.“