Hokej

HK Poprad opúšťa ďalšia pätica hráčov: Jurinyi sľubuje nové mená čoskoro

V extraligovom klube HK Poprad už nepočítajú s ďalšou päťkou známych hráčov

Ilustračný obrázok k článku HK Poprad opúšťa ďalšia pätica hráčov: Jurinyi sľubuje nové mená čoskoro
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V extraligovom klube HK Poprad už nepočítajú s brankárom Petrom Hamerlíkom, obrancami Dominikom Kramárom a Stevenom Seigom a útočníkmi Brandonom Mashinterom a Janne Tavim. Informoval o tom riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi v rozhovore pre klubovú stránku.

Spomínaná pätica sa tak zaradila k poltuctu Tomáš Vošvrda, Ivan Višnevskij, Marcel Haščák, Marek Zagrapan, Matúš Paločko a Miroslav Preisinger, o ktorých konci už dávnejšie informoval popradský klub.

Niektorí sa vybrali inou cestou a niektorým sme nepredložili ponuku zmluvy my. Aj tým, že sme hrali finále, sme trošku pozadu s predstavovaním nových hráčov. Fanúšikovia sa však nemusia báť, čoskoro začneme so zverejňovaním, pretože máme podpísaných približne 95 percent kádra na novú sezónu,“ poznamenal Jurinyi.

Popradský klub mal v ročníku 2020/2021 najvyššie ambície, no vo finálovej sérii podľahol HKM Zvolen. Na najvyššie priečky budú „kamzíci“ mieriť aj v nasledujúcom ročníku.

Pre klub je skvelé, že hral po 10 rokoch vo finále. Škoda, že to nevyšlo, ale s kolegami spravíme všetko preto, aby sme tento finálový trend udržali aj naďalej. Sezóna je však dlhá a o úspechu alebo neúspechu rozhodujú mnohé faktory, ktoré môžu byť buď pozitívne alebo negatívne. Typologicky budeme skladať tím tak, aby hral o čelo tabuľky,“ uviedol Jurinyi pre hkpoprad.sk.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM