HK Poprad vyhral v Martine. Westlund s druhou nulou v sezóne

Popradskí hokejisti začali šnúru zápasov vonku na ľade v Martine. Po dobrom nedeľnom výkone proti Nitre si v utorok poľahky poradili s podstatne slabším MHC Mountfield.

Ilustračný obrázok k článku HK Poprad vyhral v Martine. Westlund s druhou nulou v sezóne

Od úvodu sa hralo v réžii hostí, ktorí sedem minút nepustili domácich z obrannej tretiny. Strely Hvilu, Špeldu a Kovačeviča pochytal brankár Volentier. Domáci sa až v polovici úvodnej časti osmelili do útoku a najmä v presilovke pri vylúčení Buca poriadne zatápali pred Westlundom. V koncovke sú ale bezzubí a tak ani z výhodných šancí neprekonali gólmana hostí, postupne Petruška, Themár, Pukalovič a ďalší. Potom sa prebrali hostia a ďalšie minúty im už patrili. V 17. minúte mali domáci šťastie, keď Vaic trafil len žŕdku.

Aj úvod druhej tretiny patril hosťom a v 21. minúte sa tešili, keď po chybe domácich Hvila otvoril skóre stretnutia. Hostia potom bez problémov kontrolovali hru. V 30. minúte Tomas za trinásť sekúnd využil presilovku a pridal druhý gól Popradu. O ďalších 48 sekúnd už svietilo na ukazovateli skóre 3:0 pre hostí po strele Takáča. Domáci tréneri aspoň na chvíľu zastavili gólostroj hostí, keď do bránky namiesto Volentiera nastúpil Šúrek. Ani on však nezabránil v 40. minúte Balánovi streliť štvrtý gól Popradu.

Domáci úplne rezignovali a hostia pridali v tretej tretine ešte dva góly. V 46. minúte bol úspešný Rapáč a v 53. Kurali. Navyše Takáč v 53. minúte nastrelil žŕdku. Domáci sa nezmohli ani na čestný gól a prehrali už siedmy zápas za sebou.

Ján Galamboš, asistent trénera MHC: „Išli sme do stretnutia s tým, aby sme úvodnú tretinu vyhrali, alebo aspoň neprehrali. To sa nám aj podarilo. V druhej tretine sme však urobili veľké individuálne chyby a súper ich štyrikrát využil. Potom nás úplne rozobral. Nič z toho, čo si povieme v príprave a ukážeme na tréningu nedokážeme v zápase predviesť. Takto sa nehrá doma extraliga. Vyhnali sme aj tých pár divákov čo prišli. Dve tretiny boli z našej strany doslova nedôstojné. Musíme sa zamyslieť, čo ideme ďalej robiť.“

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Prišli sme s úmyslom vyhrať, čo sme na ľade aj potvrdili. S výnimkou jednej presilovky domácich v polovici prvej tretiny, sme boli celý zápas lepší. Zlomový moment bol v úvode druhej tretiny. Martin nevyužil našu chybu, z protiútoku sme strelili úvodný gól a potom sme už hrali v pohode. Všetkým hráčom i brankárovi patrí poďakovanie za predvedený výkon.“

MHC Mountfield – HK Poprad 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)
Góly: 21. Hvila, 30. Tomas, 31. Takáč, 40. Balán, 46. Rapáč, 53. Kurali. Rozhodovali: J. Konc – Smrek, V. Smerek, vylúčení: 5:5, navyše: Rapáč (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 31. Šúrek za Volentiera (MHC), 800 divákov

MHC Mountfield: Volentier – Tupý, Hriňa, Pukalovič, Zošiak, Rusina, Perniš, Dvořák, Zukal – Markovič, Vilkoits, Petruška – Themár, Hollý, Mikušovič – Raček, Fujerík, Kolena – Murček, Dírer, Kentoš
HK Poprad: Westlund – Šterbák, Suchý, Kovačevič, Jáchym, Fabian, Špelda, Kurali – Vandas, Klouda, Hvila – Tomas, Balán, Buc – Sabolič, Vaic, Jabrocký – Gríger, Takáč, Rapáč