Webnoviny - Hokej

HK Poprad začne trénovať so Suchým aj s Lundbergom

Káder hokejového klubu HK Poprad sa tesne pred začiatkom extraligovej sezóny výrazne posilnil.

Od piatka pod Tatrami trénuje švédsky útočník Emil Lundberg. Dvadsaťosemročný center sa prvýkrát objavil v Poprade počas kempu klubu HC Lev, ktorý mal pôsobiť v KHL. Tam zaujal aj popradských funkcionárov. „Je to tak, trénuje s nami. Ak sa dohodneme, mohol by nastúpiť už v 1. kole extraligy v utorok v Martine,“ poznamenal riaditeľ popradského klubu Tibor Turan. Lundberg je rodákom zo švédskeho mesta Lulea, kde prežil takmer celú svoju hokejovú kariéru s výnimkou dvoch sezón vo Fínsku (2006/07 SaiPa, 2007/08 Hämeenlinna).

Dve sezóny si v Lulee zahral aj so slovenským reprezentačným krídelníkom Ľubošom Bartečkom, s ktorým by sa mohol opäť stretnúť v tíme HK Poprad. „Ľuboš trénuje v súčasnosti v USA, do Popradu príde 15. septembra. Kedy nastúpi, to necháme na ňom. Bude to závisieť od toho, ako bude pripravený. Dáme mu toľko času, koľko bude potrebovať, aby bol v dobrej forme a zbytočne si nespôsobil žiadne zranenie. Určite nám pomôže v úvodnej fáze extraligy. Ako dlho zostane, to sa ešte ukáže,“ skonštatoval T. Turan na margo hráča, ktorý pravidelne počas svojho pôsobenia vo Švédsku začínal sezónu na Slovensku – buď v Poprade, alebo v rodnom Kežmarku.

V utorok nebude na popradskej súpiske chýbať ani bývalý reprezentačný obranca, 34-ročný Radoslav Suchý. Hráč, ktorý má na konte aj 451 stretnutí v NHL, pôsobil uplynulé štyri sezóny v švajčiarskom Zürichu. „Rado s nami trénuje už dva týždne. Nastúpil aj v prípravnom zápase proti Martinu a nič mu nebráni, aby sa opäť proti tomuto súperovi predstavil aj v 1. kole extraligy v utorok. Predbežne sme dohodnutí a máme štyri dni, aby sme to dali na papier,“ dodal riaditeľ HK Poprad Tibor Turan.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie