HK ŠKP Poprad – HC Košice 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Rozh. nájazd premenil Bartoš

rozhodcovia: Lokšík – Brath, M. Novák. vylúčení: 4:6, presilovky a oslabeni 0:0, 4000 divákov,
ŠKP: Melicherčík – Suchý, Kledrowetz, Jasečko, D.Brejčák J. Brejčák, Kasík, Dubaj – Kmiť, Kroták, Škovira – Drotár, Rataj, Lapšanský – Mlynarovič, Lundberg, Paločko – Mašlonka, Troliga, Svitana.
HC: Hudáček – Tabaček, Homer, Šterbák, Grman, Deyl, Šeda – Miklík, Jenčík, Vorel – Tomík, Gron, Bartoš – Haščák, Kristek, Pašek – Hričina, Frolik Andrašovský.

S pekným počinom prišli domáci funkcionári pred prvým tohtoročným zápasom proti uradujúcemu majstrovi HC Košice. Stanovili jednotné vstupné za lístok – jeden cent – pre všetkých, ktorí do haly prišli! Tí mali možnosť akoukoľvek sumou prispieť zase do pokladničiek, ktoré sa objavili v hale a podporiť tak charitu. Získaný výťažok venuje hokejový klub ŠKP popradskej nemocnici na zakúpenie monitoru pre jej centrálny príjem. No a prirodzene, potlesk si vyslúžili nové tváre v domácom mužstve: útočníka Švéda Emila Lundberga a popradského odchovanca obrancu Radoslava Suchého i vrátivšieho sa Jaroslava Kasíka. K ním sa v polovici mesiaca pridá ďalšie zvučné meno Ľubomír Bartečko. Predzápasová oslava vyvrcholila odovzdaním dresu s číslom 900 vyjadrujúcim počet zápasov, ktoré odohral v hokejovej extralige domáci kapitán Arne Kroták. Bolo aj paradoxom, že na ľade sa stretli protihráči, ktorí predtým obliekali dres dnešného súpera.
Úvodná tretina priniesla hokej, ktorý sa divákom naúvod domácej sezóny páčil. Mužstvá obojstranne rýchle presúvali puk zo strany na stranu, o dačo bližšie k úvodnému gólu boli domáci, ale Hudáček a ani jeho proťajšok Melicherčík nemuseli v úvodnej dvadsaťminútovke loviť puk zo svojej siete. Na ľadom sa objavil nepríjemný opar a tak dvakrát cez vchod kde parkuje rolba, vetrali plochu. Opar sa objavil aj v strednej časti hry, čo bolo pri orientácii s pukom dosť nepríjemné pre hráčov. I tak hra postupne nabrala na razantnosti, vo väčšom pohybe boli aj obaja gólmani, miestami však zbadali vystrelený opuk až keď bol pred nimi. Diváci sa prihlásili prevolávaním ,, my chceme gól,, , ten však stále neprichádzal. Dve minúty pred sirénou sa sólom nepresadil abi Košičan Kristek.
Kto sa prvý zorientuje v patovom stave zápasu? pýtali sa vzájomne diváci. Väčšia obava z ťažkého súpera po prehre v Bratislave prvé dve tretiny bola zbytočná. Časť sa domnievala, že domáci majú hru v rukách, druhá tvrdila, že Košičania povtrdzujú situáciu z prvého kola, keď po 100 minutách v tomto ročníku, hoci prišli pod Tatry za prijateľným výsledkom – nedali ešte gól! Hneď v úvode ostatnej časti mohli inkasovať od Lapšanského, ktorý z blízka neprekonal Hudáčeka. O pár minút urobil chybu Rataj, ale Melicherčík v domácej bráne bol na mieste. V strede tretiny zápas strácal na kráse, puky sa vyhadzovali v záujme ich zbavenia sa /a vetralo sa ďalej/. 4,5 min pred koncom sa nečakane ocitol pred Hudáčekom Lundberg, ale bez úspechu. Domáci hnaní divákmi častejšie zamestnávali košického gólmana, gól stále neprichádzal. A neprišiel ani v riadnom hracom čase… V obojstrannom nasadení predĺženia sa zopakovala situácia z celého zápasu. K slovu prišli samostatné nájazdy, Košice Bartošom dali konečne prvý gól!