Peter Handzuš Komunálne voľby

HLASUJTE! Na svete sú prieskumy: V niečom sú spoločné, v niečom iné

Pred komunálnymi voľbami boli zverejnené prieskumy, ktoré hovoria o volebných chúťkach popradských voličov. Hlasujte s nami, koho by ste volili v blížiacich sa voľbách!

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE! Na svete sú prieskumy: V niečom sú spoločné, v niečom iné
2
Galéria

Komunálne voľby sa pod Tatrami uskutočnia už od dva týždne. Volebné kampane idú na plné pecky a voliči sledujú, ako sa jednotliví kandidáti predbiehajú v boji o dôveru. Na svete sú aj prieskumy, ktoré zverejnili aj niektorí záujemcovia o popradské primátorské kreslo.

V obidvoch prieskumoch sa na prvom mieste v preferenciách nachádza Anton Danko s približne rovnakým ziskom cez 25 percent. Ostatné poradie sa však rôzni. Podľa dvoch zverejnených prieskum medzi ašpirantov na post primátora patrí Ondrej Kavka, Alexej Beljajev a Igor Wzoš. Za nimi sa nachádza súčasný primátor Jozef Švagerko.

Prieskum verejnej mienky ku komunálnym voľbám POPRAD 2018 pre kandidáta Igora Wzoša bol realizovaný agentúrou MVK v termíne od 12.10.2018 do 15.10.2018. Pri prieskume bola použitá technika osobného rozhovoru anketára s respondentom v domácnostiach na základe dotazníka. Zloženie reprezentatívnej vzorky bolo definované podľa pohlavia, veku, vzdelania a socioekonomického statusu.

Respondenti odpovedali na otázku: Ak by sa voľby primátora konali už tento víkend, ktorému kandidátovi by ste odovzdali svoj hlas?

Zdroj: Facebook

Telefonický prieskum pre kandidáta Ondreja Kavku realizovala v meste Poprad agentúra Polis Slovakia v dňoch 19. – 23.10 2018 na vzorke 683 respondentov starších ako 18 rokov. Prieskum realizovali metodikou RDD pseudonáhodného výberu na linky všetkých mobilných operátorov a operátorov pevných liniek.

Respondenti odpovedali na otázku: 10. novembra budú komunálne voľby, kde si budete voliť aj primátora vášho mesta. Teraz vám prečítam v abecednom poradí zoznam kandidátov. Koho z nich budete voliť?

Zdroj: Facebook

Rozhodli sme sa, že dáme šancu aj vám, milí naši čitatelia, vyjadriť sa k boju o primátorskú stoličku vo forme nášho hlasovania!

Koho by ste volili v nadchádzajúcich komunálnych voľbách za primátora Popradu?

Wzoš Igor 6.6%
Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie