Popradčania vnímajú Tipsport Kaufland Cup ako prípravu aj prestíž

Hokejisti HK Poprad vstúpili do Tipsport Kaufland Cupu prestížnym víťazstvom, keď doma zdolali HC Košice 4:3 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Popradčania vnímajú Tipsport Kaufland Cup ako prípravu aj prestíž

Po nedávnom triumfe na Tatranskom pohári majú smelé ambície aj v novovytvorenej súťaži, ktorá im prinesie aj viacero derby zápasov.

„Kamzíci“ v zápase viedli 1:0 aj 3:1, ale napokon bolo po 60. minúte 3:3. O víťazstve domácich rozhodol v 62. minúte útočník Peter Bjalončík, keď po krátkom úniku prestrelil brankára Jakuba Sedláčeka.

Sme radi za prvé víťazstvo. Prišlo po ťažkom derby zápase. Košice sú nevyspytateľný súper, no majú viacero šikovných hráčov a celkovo vyskladali dobrý káder. Uvidíme, ako budú hrať ďalej,“ poznamenal Bjalončík.

Do popradského tímu pribudlo pred sezónou viacero skúsených hráčov, vrátili sa odchovanci Dávid Skokan a Marcel Haščák a klub netají vysoké ambície. Na nedávnom Tatranskom pohári si v konkurencii Slovana Bratislava, Michaloviec a slovenskej „dvadsiatky“ pripísal veľmi tesné, ale o to cennejšie víťazstvo.

Popradčania by si na trofej radi siahli aj v Tipsport Kaufland Cupe, ktorý je súčasťou prípravného obdobia, no zároveň proti sebe stavia regionálnych konkurentov, čím nie je núdza o motiváciu. „Je to prestíž. Chceme ísť za víťazstvom v súťaži, no určite máme pred sebou náročné zápasy. Verím, že do nich pôjdeme naplno a ukážeme sa v dobrom svetle,“ uviedol Bjalončík.

Na trénerovi Petrovi Mikulovi bolo vidieť, že napriek víťazstvu nebol úplne spokojný. Mrzelo ho niekoľko chýb, ktoré jeho zverencov v konečnom dôsledku stáli víťazstvo v riadnom hracom čase. Za konfrontáciu s extraligovými konkurentmi je rád: „Vďaka tejto súťaži sa vytvorilo mnoho zápasov, ktoré poslúžia na prípravu. Vo vzájomnej konfrontácii zároveň zisťujeme, akí súperi nás čakajú v extralige,“ poznamenal Mikula.