Hokej

Bjalončík predĺžil zmluvu s Popradom

Slovenský hokejový útočník Peter Bjalončík bude naďalej obliekať dres HK Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Bjalončík predĺžil zmluvu s Popradom
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Vedenie tipsportligového klubu s ním podpísalo nový ročný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu. Informovala o tom oficiálna internetová stránka „kamzíkov“.

Dvadsaťjedenročný center je popradský odchovanec, v predčasne skončenom ročníku 2019/2020 nazbieral 18 bodov (7+11) v 47 zápasoch. „Dohodnutí sme boli už od februára, potom tam boli ešte drobné komplikácie kvôli vírusu, ale chcel som zostať doma a ani som sa nezaoberal nejakými inými ponukami,“ povedal Bjalončík o rokovaniach s klubom.

Poprad netají smelé ambície, rovnako to vníma aj popradská 98-čka: „Máme tie najvyššie tímové ciele, prichádza s tým k nám každý hráč a čo sa týka individuálnych cieľov, chcem svojím podielom pomôcť tímu, odohrať čo najviac a stále zbierať skúsenosti.

Bjalončík odohral v najvyššej slovenskej súťaži doposiaľ 91 zápasov a získal v nich 30 bodov za 15 gólov a rovnaký počet asistencií. Takmer kompletnú sezónu odohral aj v Nice vo francúzskej lige, kam ho Poprad poslal počas ročníka 2018/2019 na hosťovanie. Juniorskú súťaž ochutnal vo Fínsku, kde nastupoval za TPS Turku. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2016, keď sa dostal do nominácie ako najproduktívnejší hráč majstrovského dorasteneckého tímu Popradu v play off.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie