Hokejbalisti odohrali ďalšie kolo: Tabuľku vedie Leopoldov

Uplynulý víkend odohrali hokejbalisti ďalšie zápasy. Draci prevalcovali levov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalisti odohrali ďalšie kolo: Tabuľku vedie Leopoldov

Sobota:

Fighters Spišská Belá – Učko (18. kolo) 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
góly: Bachleda 2, Krempaský, Pavličko, Hohol, M. Siska – M. Dziak

Učko tentokrát dobre pripravených Belanov nezaskočilo, keď už na začiatku šli do dvojgólového vedenia, ktoré si napriek zníženiu z hokejky Miroslava Dziaka v druhej tretine postrážili. V tretej tretine bolo na ihrisku iba jedno mužstvo a tromi gólmi v rade „fighteri“ navýšili vedenie na konečných 6:1.

Nedeľa:

Hbc Sobotskí draci – Hbc Lions (15. kolo) 11:1 (3:0, 5:1, 3:0)
góly: Laškody 3, M. Buc 3, Takáč 2, Sminčák 2, Čistý – Lux

Hokejbalisti Hbc Sobota nedali svojmu súperovi žiadnu šancu. Režírovali celý zápas a postupne navyšovali skóre, ktoré presiahlo desať nastrieľaných gólov. Pod vysoké víťazstvo sa podpísali trojgólový strelci Dominik Laškody a Marián Buc.

Leopoldov – Hbc Sobotskí draci (18. kolo) 7:3 (1:2, 2:0, 4:1)
góly: Lipták 3, Kuzmik, Bednár, Barč, Teplický – Takáč, M. Buc, Sminčák

Rozbehnutý tím Sobotských drakov držal krok s favoritom stretnutia iba do polovice zápasu. Potom už na dominovali hráči Leopoldova. Po nervóznom závere sa z výhry tešil Leopoldov, výraznou mierou sa pod ňu podpísal Matúš Lipták s hetrikom.

Učko – Aqualand Predators Poprad (17. kolo) 3:2 s. n. (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)
góly: Gietl 2, Antoška – P. Svitana, R. Vojčík

Učko chcelo na sobotňajší zápas so Spišskou Belou rýchlo zabudnúť, ale už v úvodných minútach inkasovalo dva rýchlo góly od „predátorov“. Postupne ale mladíci hru vyrovnali a dokázali skóre zápasu dorovnať aj presnými zásahmi. Po bezgólovej tretej tretine šiel zápas do samostatných nájazdov. Rozhodujúci gól dosiahol Lukáš Gietl a zabezpečil tak pre Učko cenné dvojbodové víťazstvo nad favoritom celej ligy.