Webnoviny - Hokej

Hokejista Juraj Mikúš už oblieka dres HC Lev

Hokejový útočník Juraj Mikúš dlho bez klubu po predčasnom odchode zo Spartaka Moskva neostal. Skalický odchovanec pokračuje v KHL, dohodol sa na dvojročnom kontrakte s vedením HC Lev Poprad.

POPRAD 24. augusta (WEBNOVINY) – „Existovalo viacero variantov, ale rozhodol záujem Popradu a trénera Rulíka. Juraj s klubom uzavrel dvojročnú zmluvu, do prípravy sa zapojí v najbližšej dobe,“ uviedol pre server hokej.cz zástupca hráča Vladimír Vůjtek mladší zo spoločnosti Eurohockey Services.

Mikúš musel odísť zo Spartaka Moskva, keďže v klube mali vyšší počet legionárov, ako povoľujú pravidlá. Moskovský klub potreboval už dvakrát počas leta znížiť počet legionárov na päť. Po príchode Marcela Hossu a návrate tímu z trenčianskeho kempu odišiel kapitán Branko Radivojevič, ktorý zamieril do Atlantu Mytišči. Následne však Spartak podpísal zmluvu s kanadským obrancom Andrem Benoitom, a tak vedenie klubu muselo opäť riešiť dilemu nadbytočného cudzinca.

Dvadsaťštyriročný center Mikúš odohral za Spartak v uplynulej sezóne 2010/11, v ktorej nastúpil aj za Dinamo Riga, 23 stretnutí s bilanciou 2 góly a 3 asistencie. V play-off v štyroch dueloch nebodoval.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie