HK Poprad rozbehol kolotoč prípravných zápasov v piatok na domácom ľade proti MHK 32 Liptovský Mikuláš. V stretnutí padlo sedem gólov a odhadom štyristo divákov mohlo byť aspoň s gólovou nádielkou spokojných.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti majú za sebou prvý prípravný zápas. Pred divákmi sa predviedli aj mladí hráči

Popradskí hokejisti odohrali svoj prvý prípravný zápas proti susedom z Liptova. Domáci so slabšou obranou ťahali od začiatku puk čo najďalej od vlastnej bránky. Čo Liptáci dostali pred bránu, to pozametal Sidor.

Góly začali padať až v druhej tretine a boli to hostia, ktorí gólový účet otvorili. V polovici zápasu vystriedali obidava tímy brankárov a ešte poriadne nerozcvičeného Kmeťa nachytal na hruškách spoza brány Lipták Karol Divok. Keď sa už zdalo, že Liptovský Mikuláš pôjde do kabín s náskokom jedného gólu, 16 sekúnd pred sirénou vyrovnal Tomaš Sýkora.

Gólovú prestrelku videli diváci v tretej tretine, keď sa dvoma gólmi blysol najprv domáci Andres Štrauch a potom pridal ešte jeden gól Peter Gápa. Liptákom sa presnými zásahmi Michala Uhríka a Martina Marcinka podarilo zápas zdramatizovať, ale Popradčania už jednogólový náskok v závere udržali.

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (0:0, 1:1, 3:2) Góly: 40. Sýkora (Paukovček), 47. Štrauch (Takáč), 51. Štrauch (Takáč, Šeliga), 51. Gápa – 31. Divok, 53. Uhrík (Roháč), 60. Marcinko

HK Poprad: Sidor (30. Kmeť), Gáborčík, Malina, Dinda, Kasík, Šeliga, Fabian, Šterbák, Babinský, Gápa, Paukovček, Sýkora, Nagy, Matis, Boltun, Štrauch, Takáč, Paločko, Tomečko, Jenčo, Lapšanský

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (30. Duchoň), Školiak, Oravec, Mezovský, Janči, Danko, Holiga, Divok, Danko, Bartík, Kuric, Macík, Roháč, Piatka, Uhrík, Marcinko, Matejka, Poliaček, J. Sukeľ, M. Sukeľ, Brezniak

Zostrih zo zápasu si môžete pozrieť v galérii.