Hokej Šport

Hokejisti Nitry sa ujali vedenia v sérii: Zvládli desaťgólovú prestrelku, FOTO

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľnom treťom stretnutí štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HK Poprad 6:4. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa dostali do vedenia 2:1 na zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry sa ujali vedenia v sérii: Zvládli desaťgólovú prestrelku, FOTO
14
Zdroj: TASR/František Iván

Hostia sa na koňa posadili po hrubej chybe domácich. Na vlastnej modrej čiare trestuhodne rozohral Ully a Buncis sa po krátkom sóle nemýlil – 0:1. Jednu z mála šancí Popradčanov v prvej tretine nevyužil Skokan, ktorý preváhal správny moment na zakončenie i prihrávku a domáci napokon akciu prekombinovali.

V druhej tretine sa s gólmi roztrhlo vrece. Najprv po nájazde 2 na 1 vyrovnali „kamzíci“. Puk skončil v sieti po odraze od Mešárovej korčule, a tak sa v Poprade telefonovalo videorozhodcovi – gól platil. Rovnovážny stav však neplatil dlho. V 26. minúte počas presilovej hry domácich ušiel Baláž a Nitra opäť viedla. O tri minúty neskôr už hostia viedli o dva góly. Do streleckej listiny sa zapísal Krivošík – 1:3. Popradčania veľmi rýchlo znížili. Na strieľanú prihrávku pred bránkovisko si nabehol Vandas a po blafáku prekonal ležiaceho brankára Nitry. Krátko pred koncom druhej tretiny predviedol individuálnu akciu Arniel a na jej konci bolo vyrovnanie na 3:3. Nerozhodný výsledok opäť netrval dlho.

Veľké manévre v útočnej tretine predviedol Buček a domácim pred druhou prestávkou pribalil gól do šatne – 3:4.

Popradčania vyrovnali aj po tretí raz za sebou Na začiatku tretej tretiny sa dostali do početnej výhody, ktorú po niekoľkých sekundách hry pretavil na gól obranca Drgoň – 4:4. Na opačnej strane vystrelil po nenápadnej akcii do žrde popradskej bránky Buček. Z gólu sa hostia radovali v 47. minúte, keď po neprehľadnej situácii v popradskom bránkovisku upratal puk do siete Mezei. Krátko potom opečiatkoval hornú žrď bránky hosťujúci Raskob. Gólovú poistku pridal v 55. minúte po Krivošíkovej akcii Buček – 4:6. V závere to domáci skúsili hrou bez brankára, ktorá však zmenu skóre nepriniesla.

Prečítajte si tiež

HK Poprad – HK Nitra 4:6 (0:1, 3:3, 1:2)

Góly: 23. Mešár (Bjalončík, Vandas), 29. Bondra (Rymsha, Mešár), 39. Arniel (Bondra), 43. Drgoň (Skokan, Svitana) – 3. Buncis, 26. Baláž, 29. Krivošík (Buček), 40. Buček (Švarný), 47. Mezei, 55. Buček (Krivošík). Rozhodovali: Novák, Krajčík – Valo, Ordzovenský, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 3037 divákov

Poprad: Todykov – Drgoň, Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský, Ulrych, Demo – Svitana, Skokan, Livingston -Ully, Arniel, Bondra – Mešár, Bjalončík, Vandas – Petráš, Mlynarovič, Kundrík

Nitra: O´Connor – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Múčka, Pupák – Krivošík, Buncis, Buček – Holešinský, Rockwood, Sýkora – Varga, Hrnka, Tvrdoň – Drábek, Baláž, Bajtek

• stav série: 1:2

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.