Martin Sýkora Hokej

Hokejoví kamzíci zarezávajú na spišskom ľade: Doma budú v pondelok

Popradskí hokejisti v týchto dňoch zarezávajú pod taktovkou trénera Petra Jonáka. Český tréner si pre adeptov na popradský dres pripravil zaberačku.

Ilustračný obrázok k článku Hokejoví kamzíci zarezávajú na spišskom ľade: Doma budú v pondelok
Foto: Martin Sýkora / Zdroj: Dnes24.sk

Na ľade v Spišskej Novej Vsi korčuľovali známe tváre i niekoľko nováčikov. Už teraz je jasné, aký koktejl chce tréner Petr Jonák do novej hokejovej sezóny namiešať.

Kamzíci chcú namiešať víťazný koktejl

„Chceme to poskladať zo skúsených hráčov, tzv. franchise-players ako sú Arne Kroták, Radoslav Suchý i Štefan Fabian, ktorých chceme doplniť mladými hráčmi tak, aby im práve skúsení chlapci ukázali cestu a aby sme zapracovali do družstva aj popradských juniorov. Spomeniem duo Vašaš – Václav, čo sú chlapci, ktorých by sme chceli dostať v priebehu sezóny do kádra,“ prezradil niečo z kuchyne Petr Jonák. Popradský kouč pripravil pre svojich zverencov a adeptov na popradský dres s kamzíkom na hrudi skutočnú zaberačku.

„Hokej je o detailoch hry a o nich nám ide. Chlapci sa po lete musia do nich dostať,“ konštatoval český tréner, ktorého píšťalka sa často ozývala novoveským zimným štadiónom.

Prípravu si pochvaľoval aj veterán Arne Kroták. „Tréner priniesol niečo nové. Tréningy sú razantné, krátke, dynamické, máme tu kondičných trénerov, ktorí nás vedia dať do laty. Vieme, že to, čo robíme je pre hokejistu najlepšie. Je tu veľa nových hráčov, a spoznávame sa,“ konštatovala popradská hokejová ikona.

Bude mať Bondra v Poprade nasledovníka?

Na ľade sa na novú sezónu pripravuje aj ďalšie známe meno – Bondra. Ide o Davida, syna slávneho otca Petra. „Tréningy majú americko-kanadský štýl, to sa mi páči. Otec mi stále radí, čo mám robiť lepšie. Mám šancu pokračovať ďalej v štúdiu. Doma som dokončil titul bakalára a môžem ísť na magistra. Ale hokej by som chcel hrať ďalej, či už v Poprade, Európe alebo v Amerike. Porozprávam sa ešte s otcom, s rodinou a uvidíme, čo bude pre mňa najlepšie,“ povedal Dávid Bondra.

Príprava v plnom prúde. Kto sa osvedčí?

Tréner Petr Jonák naordinoval svojim zverencom rýchly a dynamický tréning, z chlapcov sa liali litre potu, ale ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. „Sme dobre nakročení úspešne začať sezónu. Momentálne máme k dispozícii 25 hráčov a troch brankárov. Už vo štvrtok priletí Linus (Fernström, už podpísaný švédsky brankár), takže budeme mať troch vlastných gólmanov. V pondelok by sme mali začať trhať popradský ľad. Budúci týždeň nás čakajú dva prípravné zápasy, po ktorých nás čaká niekoľko nemilých rozlúčení s hráčmi, ktorí sa nedostanú do zostavu. Bude nás to mrzieť, ale na súpiske nebudú môcť byť všetci. V priebehu augusta budeme rôzne skúšať hráčov a pred ligou oznámime definitívnu súpisku na extraligový ročník,“ porozprával o priebehu prípravy Jonák, ktorý nám potvrdil, že ešte hľadajú kreatívneho obrancu a robustného útočníka.

Domáci ľad bude väčší

Domáci ľad s novými rozmermi víta aj dlhoročný kapitán Arne Kroták, ktorému sa lepšie hrá na klziskách s väčšími rozmermi. Do minulej sezóny Poprad disponoval najmenšou možnou veľkosťou ihriska. „Na ostatných zimných štadiónoch boli ihriská iné. Tie extrémy boli veľké. Mne sa na väčších ihriskách hrá lepšie, mám tam viac priestoru. Nie som silový hráč a nevyhľadávam osobné súboje. Potrebujem mať viac priestoru a času, už teraz aj kvôli veku,“ dodal Kroták.

Už na Tatranskom pohári by sme mali hrať v približnom zložení, ako by sme chceli nastúpiť aj do ligy.

HK Poprad hokejoví kamzíci v príprave v SNV
15
Galéria
Foto: Martin Sýkora / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie