Horskí záchranári mali v Tatrách rušný deň

Pekné počasie a posledný deň letnej turistickej sezóny pred zimnou uzáverou turistických chodníkov vylákal do hôr množstvo turistov, čo sa prejavilo aj na zvýšenej úrazovosti.

Webnoviny -

Záchranári Horskej záchrannej služby vo Vysokých Tatrách najskôr zasahovali na magistrále medzi Popradským plesom a Štrbským Plesom. Tu pomáhali 50-ročnému slovenskému turistovi, ktorý si pri páde na turistickom chodníku poranil nohu. Záchranári zraneného muža ošetrili a transportovali na zastávku Popradské pleso, kde si ho prevzala posádka Rýchlej záchrannej pomoci. Ešte počas transportu zraneného turistu požiadala o pomoc horských záchranárov slovenská turistka, ktorá zostupovala po ceste z Popradského plesa a pri páde si pravdepodobne zlomila rebrá. Aj túto ženu horskí záchranári odovzdali posádke, ktorá oboch zranených turistov odviezla na ďalšie ošetrenie do popradskej nemocnice.

Krátko na to zasahovali horskí záchranári na magistrále medzi Hrebienkom a Rainerovou chatou, kde sa zranil český turista. Záchranári turistovi ošetrili poranenú nohu a následne ho transportovali do Starého Smokovca, kde si ho prevzala posádka RZP. Dnes zasahovali aj horskí záchranári v Západných Tatrách. Počas zostupu z Baranca smerom do Žiarskeho sedla postihla náhla nevoľnosť slovenského turistu, ktorý nebol schopný samostatného zostupu. Vzhľadom na závažnosť zdravotného stavu muža, požiadali horskí záchranári o súčinnosť Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu. Turistu previezol vrtuľník na ošetrenie do nemocnice v Liptovskom Mikuláši, informuje na svojej internetovej stránke Horská záchranná služba.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.