Peter Handzuš Basketbal

Infarktové derby vo vypredanej Iskra aréne

O jediný bod sa podarilo zvíťaziť domácemu Svitu nad hosťami zo Spišskej Novej Vsi

Skóre stretnutia otvoril úspešným trojkovým pokusom domáci McCoy a Svitu sa darilo držať si odstup minimálne troch bodov takmer celú prvú štvrtinu. Oba tímy sa snažili o rýchle protiútoky, dnešný zápas však zdobili pevné obrany. O vynikajúcu atmosféru sa starali fanúšikovia oboch táborov, miestami sa museli novomešťania cítiť ako v domácej hale, rozhodovalo sa však na ihrisku a tam sa hosťom nedarilo dostihnúť malý ale stabilný náskok Svitu. Vďaka trojke hosťujúceho Jeffersona šli tímy do šatní za stavu 42:38, ktorý sľuboval dramatické vyvrcholenie. V úvode tretej štvrtiny sa hosťom podarilo dvoma úspešnými košmi vyrovnať, do vedenia sa však nedostali a opraty zápasu zobrali do svojich rúk sériou trojbodových košov domáci. Pred záverečnou časťou hry bol osembodový rozdiel v prospech Svitu a priebeh hry nasvedčoval ich prevahe aj v poslednej desaťminútovke. Jej úvod však dokonale vyšiel nabudeným hosťom a už po troch minútach mohli o bod viesť, to by sa však musela Mielczarekova trojka vojsť do koša. Na druhej strane zavelil do útoku strelou spred trojbodovej hranice McCoy a domácim sa postupne podarilo odskočiť na šesť bodov. Potom však znovu prišiel nápor Spišiakov a tri minúty pred koncom dostal Jefferson možnosť troch trestných hodov, premenil iba jeden a tak skóre dotiahol na jediný bod. Domáci McCoy naopak po minútke hry na druhej strane zvyšoval z trestných hodov znovu na rozdiel piatich bodov, no ani to nestačilo a po strelách Johnsona a Batku 35 sekúnd pred koncom potrebovali hostia opäť iba jediný bod. Príležitosť na plný bodový zisk zahodil tri sekundy pred sirénou nepresnou strelou spoza trojbodovej hranice Mielczarek a tak sa mohli radovať z tesnej výhry domáci.

BK Iskra Svit – 04 AC LB Spiš. Nová Ves 77:76 (22:19, 20:19, 23:19, 12:19) Najviac bodov:McCoy a Polakovič 18, Dorazil 10 – Johnson 22, Jefferson 16, Baťka 10 TH: 18/14 – 17/12, fauly: 22 – 24, faulov Bilik, trojky: 7 – 2, rozhodovali: Zubák, Karniš, Turčina, 660 divákov