Marián Handzuš Basketbal

Iskra proti Komárnu neúspešná aj do tretice

Basketbalisti Svitu pokračujú v nepresvedčivých výkonoch, na domácej palubovke podľahli hosťom z Komárna 93:99.

BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno 93:99 (23:30, 28:19, 24:22, 18:28) Najviac bodov: McCoy 42, Bilík 19, Polakovič a Votroubek po 13 – Jackson 29, Jones a Burrows po 20 TH: 20/17 – 21/13, fauly: 19 – 23, trojky: 8 – 8, rozhodovali: Šarišský, Kúkelčík, Turčina, 300 divákov

Dve vynechané kolá mohli Sviťania využiť na regeneráciu a vyriešenie problémov, ktoré vznikli odchodom troch kmeňových hráčov, úvod zápasu však patril hosťom. Prakticky celú prvú polovicu si držali náskok a domácim sa podarilo vyrovnať stav až pred prestávkou, kedy prevzali útočnú taktovku. Hnaní fanúšikmi dosiahli domáci dokonca štrnásťbodový náskok a po piatich minútach tretej štvrtiny sa zdalo byť o víťazovi tohto zápasu rozhodnuté. To však nepripustili hráči a tréner tímu hostí. Zlepšenou obrannou hrou a hlavne osobným bránením domáceho McCoya postupne dokázali stav stretnutia zvrátiť a v konečnom účtovaní si pripísali výhru o 6 bodov.