Peter Handzuš Basketbal

Iskra zabojovala hneď od úvodu. Handlovej nedala žiadnu šancu

V prvom domácom extraligovom zápase sa proti Iskre Svit postavili extraligisti z Handlovej. Po nevydarenom úvodnom stretnutí v Banskej Bystrici si Iskra napravila chuť.

Ilustračný obrázok k článku Iskra zabojovala hneď od úvodu. Handlovej nedala žiadnu šancu

Iskra Svit – MBK Handlová 103:71 (25:14, 53:31, 80:48) Najviac bodov: BK Iskra Svit: Jankovič 28, Jackson 18, McNeal 12. MBK Handlová: Guzič 17, Mrviš 13, Veličkovič 11

Prvé minúty na ihrisku vyzerali ešte rozpačito, no v 5. minúte to bolo posledný raz, čo hostia viedli a 450 domácich fanúšikov sa mohlo začať baviť. Do konca prvej štvrtiny Svit zvýšil vedenie na rozdiel 11 bodov. V druhej štvrtine hostia bojovali viac s vlastnou nepresnosťou ako s domácimi basketbalistami a postupne sa náskok Iskry zvyšoval.

Ked sa v druhej polovici zápasu bodový rozdiel zvýšil až na 36 bodov, o víťazovi bolo rozhodnuté a Svit bez problémov uhral svoje prvé víťazstvo. Najvyťaženejším hráčom na ihrisku bol Saša Jankovič, ktorý v zápase odohral viac ako 31 minút a strelil 28 bodov.