Monika Vengrínová Iné športy

Jarná časť Bowling Tour v plnom prúde: Takto sa hralo ďalšie kolo

V treťom kole jarnej časti Bowling Tour sa stretli bowlingoví nadšenci. Turnaj, ktorého sa zúčastnilo 27 hráčov, sa odohral v dvoch rundách. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na juniorských Majstrovstvách republiky. Ako to celé dopadlo?

Ilustračný obrázok k článku Jarná časť Bowling Tour v plnom prúde: Takto sa hralo ďalšie kolo

Skupina A: V kvalifikácii dominoval svojim výkonom Gerdenits Werner, ktorý dosiahol výkon 1173 a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Pavlikovský Vladimír (6.miesto ), Baluchová Alena (5.miesto), Lendácky Igor (4.miesto), Kuziel František (3.miesto), Petras Ján (2.miesto).

V prvom finálovom kroku sa stretli Pavlikovský 151, Lendácky 158 a Baluchová 178 (vrátane handicapu). Do druhého kroku postupovala Baluchová. Tam sa stretli Baluchová 191 (vrátane handicapu), Kuziel 130 a Petras 242, do finále postupoval Petras. Vo finálovom kroku potvrdil svojú dobrú formu a zvíťazil nad Gerdenitsom. Víťazom sa stal Petras Ján výkonom 236 s priemerom 203,38, na druhom mieste skončil  Gerdenits Werner výkonom 198 s priemerom 195,86 a t­retia  skončila Baluchová Alenka s prie­merom 179.

Skupina B: V tejto skupine sa víťazom kvalifikácie stal Kožik Ľubomír 1060 a čakal na svojho súpera. Do finále sa ešte prebojovali Kessler Volker (8.miesto), Malatin Tomáš (7.miesto), Gavalér Roman (6.miesto), Dubaj Juraj (5.miesto), Bočkay Ondrej (4.miesto), Venglár Juraj (3.miesto) a Hegenbart Jozef (2.miesto).

V prvom finálovom kroku sa stretli Dubaj 171, Kessler 160, Gavalér 179 a Dubaj 171. Do druhého kroku postupoval Gavalér. Tam sa stretli Bočkay 117, Venglár 155, Hegenbart 157 a Gavalér 172. Do finále postupoval Gavalér a tam sa stretol s Kožikom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Kožik Ľubomír výkonom 192 s priemerom 178,86 na druhom mieste skončil  Gavalér Roman výkonom 126 a s priemerom 163,33 a tretí  Hegenbart Jozef s prieme­rom 173,43.

Najvyšší náhod dosiahol v šiestej hre prvej rundy  Petras Ján,  kde hodil pekných 252 bodov a získal aj jackpot. Ďalšie kolo sa odohrá už 20.mája.