Martin Sýkora Hokej

Jeden z najväčších slovenských talentov zakotvil v Poprade: Je z neho kamzík

Už v mladom veku bol považovaný za budúcu slovenskú hokejovú hviezdu. Ale osud to chcel inak a Marek sa po neúspechu v Amerike vráti do Európy, aby si zahral v Poprade.

Ilustračný obrázok k článku Jeden z najväčších slovenských talentov zakotvil v Poprade: Je z neho kamzík
Zdroj: TASR

Slovenský hokejový útočník Marek Zagrapan sa stal ďalšou posilou HK Poprad. Skúsený 29-ročný útočník sa s vedením popradského klubu dohodol na ročnej zmluve. V novom drese sa prvýkrát objavil v utorňajšom prípravnom zápase na ľade Liptovského Mikuláša, v ktorom „kamzíci“ zvíťazili 4:2.

Noví tréneri Petr Jonák a Ľudovít Jurinyi postupne budujú tím pre blížiacu sa sezónu. Vedenie klubu sa dohodlo na ročnej zmluve aj s účastníkom majstrovstiev sveta 2010 Marekom Zagrapanom.

„Myslím si, že popradský klub je dobrá organizácia a ja som rád, že môžem byť v Poprade. Teším sa na slovenskú ligu, v ktorej som ešte nikdy nehral,“ uviedol 29-ročný útočník.

Hráč, ktorého si v drafte v roku 2005 vybral klub NHL Buffalo Sabres, pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v nadnárodnej súťaži EBEL. Úvod sezóny 2014/2015 odohral v Košiciach, ale z klubu odišiel ešte pred začiatkom najvyššej domácej súťaže. Tú napokon prvýkrát „ochutná“ až ako hráč Popradu. „Verím, že budem prínosom. Chcem odviesť dobrú prácu a vybudovať si čo najlepšiu pozíciu,“ poznamenal Marek Zagrapan.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie