Ľubomír Hudačko Hokej

Už v 21. sekunde sa po individuálnej akcii presadil Coulter. Poprad v druhej tretine pokračoval vo výkone z prvej časti a strelil tri góly.

Ilustračný obrázok k článku Jediný tím, ktorý Humenné ešte nezdolal bol Poprad: Kamzíci to napravili výrazným debaklom
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Postupne skórovali Kukuča, Urbánek počas presilovej hry a aj Mlynarovič. V úvode tretej časti Dmowski zvýšil počas oslabenia už na 5:0. O priebehu zápasu informuje HK Poprad na svojej webstránke.

V bránke Humenného bol už Galimov, ktorý nahradil Kozla. V 57. minúte Kukuča počas početnej výhody upravil výsledok na konečných 6:0.

Štatistiky zápasu

• Góly: 1. Coulter (McFadden, Turan), 24. Kukuča (Brincko), 26. Urbánek (Kukuča, McFadden), 36. Mlynarovič (Turan, Peresunko), 42. Dmowski, 57. Kukuča (McFadden)
  • Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0
  • 1 631 divákov
  • Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, D. Brejčák, Česánek, Betker – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Peresunko – Melcher, Halama, Przygodzki – Oško
  • Humenné: Kozel (41. Galimov) – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Diakov, Novota, Jacko – Šoltés, Linet, Lapšanský – Handlovský, Krajňák, Borov – Horvát, Lačný, Ragan – Thomka

Hlasy po zápase

Todd Bjorkstrand (tréner Popradu): „Sme radi, že sme vyhrali tento zápas. Bolo to dôležité po smolnej prehre v Banskej Bystrici, že sme sa opäť vrátili na víťaznú vlnu. Prvá tretina bola dobrá, dali sme gól hneď z prvého útoku. V druhej tretine sme napriek trom streleným gólom hrali trochu lajdácky. Tretia tretina vyzerala tak, ako si želám, aby sme hrali. Získali sme tri body, to ma teší.“