Monika Gécziová Basketbal

Jej svet, jej pravidlá: Ak máte doma druháčku, túto akciu neprehliadnite

Vytvoriť u dievčat základných škôl pozitívny vzťah k športu a získať nové hráčky do Basketbalovej akadémie mládeže Poprad. To je cieľom zaujímavého projektu určeného žiačkam druhých ročníkov.

Ilustračný obrázok k článku Jej svet, jej pravidlá: Ak máte doma druháčku, túto akciu neprehliadnite
Foto: Peter Handzuš

Basketbalová akadémia mládeže Poprad (BAMP) v spolupráci so Slovenskou basketbalovou asociáciou organizujú podujatie s názvom „Jej svet, jej pravidlá!“. Grantový projekt, do ktorého sa akadémia zapojila v marci, dáva priestor osloviť druháčky na základných školách.

„U dievčat chceme vzbudiť záujem o šport a na druhej strane i rozšíriť našu členskú základňu o nové BAMPáčky,“ uviedla dôvod a cieľ tejto akcie prezidentka BAMP Alena Kováčová s tým, že akcia sa uskutoční v pondelok 3. júna od 9:00 do 12:00 v Aréne Poprad. Tu budú dievčatá čakať rôzne disciplíny, súťaže a zábavné športové hry, kde musia využiť nielen rýchlosť a obratnosť, ale aj svoj intelekt.

„Popradské druháčky absolvujú zhruba 8 – 10 športových stanovíšť zameraných na skočnosť, rýchlosť a presnosť. Tieto stanovišťa však budú vedené humornou formou, aby zistili, že šport je v prvom rade o zábave,“ prezradila Kováčová a dodala, že po absolvovaní rôznych disciplín budú rozdelené do viacerých skupín. „Tak uvidíme ako vedia tímovo pracovať a kto v tíme bude v pravom slova zmysle lídrom,” povedala Kováčová o obsahovej náplni podujatia.

Dievčatá, ktoré sa tejto športovej akcie zúčastnia, neobídu naprázdno. Ak si zaslúžia a ukážu, čo je v nich, sú pre nich pripravené zaujímavé ceny. “Dúfam, že sa náš projekt bude páčiť všetkým druháčkam a užijú si s nami pár hodín športu,” dodala na záver prezidentka klubu.

foto: ilustračné

Zdroj: BAM Poprad
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM