Monika Vengrínová Iné športy

Hokejbalisti Popradskej hokejbalovej ligy odohrali v jesennej časti desať kôl, vrátane predohrávky prvého jarného kola. Na čele tabuľky je tím Hbc Sobota bez jediného prehratého zápasu. Hbk Veľká skončila s dvoma bodmi, keď sa im podarilo vyhrať len jeden zápas.

Ilustračný obrázok k článku Jesenná časť hokejbalovej ligy skončila. Pred zimnou prestávkou je prvá Hbc Sobota

7.kolo:

Hbc Sobotskí draci 1256 – HK Storm 11:5 (3:1, 4:1, 4:3)
Góly: Baran 5, Sminčák 3, M. Buc, P. Buc, J. Skokan – Hudák 2, Slaný, M. Pešta, D. Ihnačák

Fanklub – Dinamo 5:4 sn (1:0, 2:2, 1:2 – 1:0)
Góly: Kavulič, Šoltés T., Molota, Danišovský, Lipár – Mareš 2, M. Lipták, Korvín

HC Lunik – SOS 5:4 sn (3:1, 0:0, 1:3 – 1:0)
Góly: Ri. Zadžora 3, Drvár, Zeman – Antoška, Giertl, Tomek, Parizek,

8. kolo:

Aqualand Predators Poprad – HC Lunik 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)
Góly: Roháčik F., Roháčik M., Leszko – Duda J. 5, Zadžora Ri.,

Hbk Veľká – Hbc Sobotskí draci 1256 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)
Góly: Šebest L. 2, Marherfka M. – Jurský 2, Sminčák, Šmelko, Čistý

Dinamo – Leopoldov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: Teplický, Kromka, Lipták

HK Storm – Fanklub Poprad 2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)
Góly: Ihnačák, Pichnarčík – Lipár 2, Šuster

9. kolo:

Fanklub Poprad – Hbk Veľká 9:5 (1:0, 2:3, 6:2)
Góly: P. Kaločaj 3, Štefaňák 2, Kavulič, Oravec, Danišovský, Hrušovský – R. Pekarčík 2, M. Marhefka, R. Bednarčík, David,

Leopoldov – HK Storm 8:2 (0:0, 4:1, 4:1)
Góly: R. Šoltýs 2, M. Šoltýs 2, Knurovský 2, Broško 2 – M. Hudák, D. Ihnačák, HC Lunik – Dinamo 5:0 kont.

SOS – Aqualand Predators Poprad 1:8 (0:0, 1:6, 0:2)
Góly: M. Dziak – M. Kiška 2, F. Roháčik, M. Roháčik, Bednár, R. Vojčík, Kočiš, S. Vojčík, Gábor.

Voľno mali hráči Hbc Sobotskí draci 1256.

10. kolo:

Predohrávka prvého jarného kola uzavrela jesennú časť Popradskej hokejbalovej ligy. Najväčším prekvapením bolo vydreté víťazstvo posledného tímu tabuľky Hbk Veľká, ktorá po samostatných nájazdoch porazila Leopoldov. Najväčší podiel na výsledku mal Dominik Kiovský s hetrikom.

Odveta Fanklubu nevyšla, keď nestačila na lídrov PHbL v podobe Sobotských drakov. Najvýraznejšou postavou bol Patrik Buc s dvoma gólmi a dvoma asistenciami, keď svoj dobrý výkon okorenil aj šarvátkou, po ktorej musel zo zápasu odísť.

Najvyrovnanejší priebeh mal duel HC Luník a HK Storm, v ktorom rozhodol jediný gól Marcela Zemana. Brankár Marek Drvár si tak udržal čisté konto.

Ďalší prekvapivý výsledok sa zrodil v poslednom stretnutí, keď favorizované Dinamo nedokázalo vyhrať ani jednu tretinu a nováčikovia z tímu S.O.S. sa tešili z víťazstva 6:3.

Leopoldov – Hbk Veľká 4:5 s.n. (1:3, 2:1, 1:0 – 0:1)
Góly: Kuzmik 2, Knurovský, Šoltýs M. – Kiovský 3, Šebest L., Bednarčík R.

Fanklub Poprad – Hbc Sobotskí draci 1256 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
Góly: Miškovič – Buc P. 2, Buc M., Baran, Skokan J., Jurský, Sminčák

HC Lunik – HK Storm 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Góly: Zeman M.,

S.O.S. – Dinamo 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)
Góly: Antoška 2, Giertl 2, Iľkovič, Parízek – Kromka P. 2, Lipták M.