Martin Sýkora Hokej

Kamzíci boli doma na Nitru krátki: Poprad prehral o dva góly, Nitra prvá

V 53. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže privítali na domácom ľade popradskí hokejisti Nitru, ktorá bojuje o najlepšiu pozíciu pred play off.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci boli doma na Nitru krátki: Poprad prehral o dva góly, Nitra prvá

Pred zápasom ocenil popradský klub obrancu Štefana Fabiana pamätným dresom s číslom 1000. Toľko zápasov totiž košický rodák absolvoval v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži. V prvej tretine videli diváci iba jediný gól. Jeho autorom bol v prvej presilovke zápasu hosťujúci Tomáš Mikúš po perfektnej prihrávke od Pauloviča.

Druhá tretina mala zaujímavý priebeh. Najprv v 22. minúte vyrovnal dorážkou Svitanovej strely Bjalončík. O päť minút ale opäť viedli hostia, po neprehľadnej situácii pred Corbeilom sa presadil opäť Mikúš – 1:2. Na rozdiel dvoch gólov ušli Nitrania domácim v 33. minúte. Autorom gólu bol po individuálnej akcii spoza bránky Paulovič. V závere druhého dejstva putovali na trestnú lavicu postupne Mikúš a po ňom i Blackwater. Výhodu o dvoch hráčov premenil na zníženie pred odchodom do šatní Andreas Štrauch.

Záverečnú pasáž stretnutia začali Podtatranci veľkým tlakom, ale napriek niekoľkým príležitostiam sa pred Lawsonom nepresadili. Na opačnej strane ťažil z nedotiahnutej Macíkovej kľučky Henrich Ručkay a Nitra opäť viedla o dva góly. Kamzíci napriek snahe už nedokázali kontrovať. K zmene skóre neviedla ani záverečná hra bez brankára.

HK Poprad - HK Nitra 2:4
51

HK Poprad – HK Nitra 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 22. Bjalončík (Svitana), 40. Štrauch (Svitana) – 16. Mikúš (Paulovič, Krištof), 27. Mikúš (Krištof), 33. Paulovič (Mikúš), 49. H. Ručkay (Macík). Rozhodovali: Lokšík, Müllner – Krajčík, Smrek, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1142 divákov.
Poprad: Corbeil – Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Ježek, Česánek – Štrauch, Bjalončík, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Vašaš, M. Nagy, Hvila
Nitra: Lawson – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl, Korím – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Kutálek – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Lantoši, Kovacs, Csányi

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja