Kamzíci cestovali na derby zápas do Košíc. Domov sa vracajú naprázdno

Východniarske derby spestrila pästná výmena Dudáša s Lichancom v závere tretej tretiny, v ktorej mal navrch domáci obranca, ako aj Košice v celom zápase.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci cestovali na derby zápas do Košíc. Domov sa vracajú naprázdno
9

Už v prvých minútach mali oba tímy možnosť presilovej hry, ale vylúčenia Pulliho, resp. Bondru zostali nevyužité. Košičania mali miernu hernú prevahu a so svojou druhou presilovkou už naložili podľa predstáv. Po výbornej prihrávke Šedivého Kafka prekonal brankára Ivanova – 1:0.

Štart do druhej časti sa vydaril Košičanom. Matejka vysunul do brejku Hovorku, na ktorého blafák Ivanov nedosiahol. Náskok domácich mohol byť krátko nato už dvogólový, ale obranca Michalčin v 23. minúte neuspel v ofenzívnom výpade. Tímy si dávali pozor na chyby v defenzíve, v druhej tretine preto nebolo k videniu veľa nádejných gólových príležitostí. V 33. minúte najskôr hosťujúci Hvila nedotiahol svoj únik do želaného konca a v následnom protiútoku Sujovu šancu zmaril Ivanov. Tretí gól Košíc nepridal ani Petráš v 36. minúte, keď jeho pokus zmaril Ivanov rýchlou lapačkou.

Hostia postupne zvyšovali svoju ofenzívnu aktivitu, ale ich snahy často končili na pozornej obrane Košičanov. Tí založili svoju hru v tretej tretine najmä na protiútokoch. V 51. minúte im vyšiel únik dvoch proti jednému, keď Hovorkovu prihrávku zužitkoval na svoj prvý gól v sezóne obranca Šedivý – 1:0.

Milan Jančuška, tréner HC Košice: „Som rád, že sme nadviazali na výkon z Liptovského Mikuláša. Mrzia nás nevyužité šance, nemuselo to byť dramatické až do konca. Inak sme však spokojní a tešíme sa z troch bodov.“

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: „Naši hráči mali pred zápasom veľké odhodlanie, ale nadšenie prevyšovalo predvedenú hru na ľade. S jedným gólom sa v zápasoch nevíťazí, tobôž nie v Košiciach. Trápime sa v koncovke, čo sa potvrdilo aj v nedeľu. Košice vyhrali zaslúžene, pretože s výnimkou tretej tretiny, keď sme sa ešte snažili niečo spraviť s výsledkom, boli lepšie mužstvo.“

HC Košice – HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Kafka (Šedivý, Suja), 22. Hovorka (Matejka, Kafka), 51. Šedivý (Hovorka, Kafka) – 20. Ježek (Fabian, Buc). Rozhodovali: Novák, D. Konc – Jobbágy, Korba, vylúčení: 8:6, navyše: Dudáš – Lichanec obaja 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4527 divákov

HC Košice: Habal – Kessel, Pulli, Michalčin, Matejka, Dudáš, Šedivý – Hričina, Boltun, Nagy – Kafka, Hovorka, Suja – Klíma, Pacan, Koyš – Novotný, Vrábeľ, Petráš

HK Poprad: Ivanov – D. Brejčák, König, Fabian, Ježek, Jáchym, Dinda, McDowell – Svitana, Mlynarovič, Buc – Hvila, Heizer, Šitikov – Abdul, Vartovník, Bondra – Kroták, Lichanec, Štrauch