Marián Handzuš Hokej

Kamzíci konečne na víťaznej vlne!

V 12. kole deklasovali v domácom zápase Trenčín 8:1, pozrite si aj videozostrih všetkých pekných popradských akcií!

HK Poprad – Dukla Trenčín 8:1 (1:0, 1:0, 6:1) Góly: 4. Kmiť (Klouda, Nagy), 37. Nagy (Kmiť, S. Jasečko), 47. Klouda (Nagy, S. Jasečko), 49. Lapšanský (Škovira, Lundberg), 50. Rapáč (tr. strieľanie), 52. Kmiť (A. Kroták), 55. Škovira (J. Kasík, Lundberg), 59. Rapáč (D. Brejčák, P. Svitana) – 58. Pardavý (T. Melichárek, Lintner) Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Korba, Kalina, 2232 divákov

Poprad: Melicherčík – Jasečko, D. Brejčák, J. Kasík, R. Suchý, J. Brejčák, Kramár, Dubaj – Nagy, Kmiť, A. Kroták – Škovira, Lundberg, Lapšanský – Paločko, Klouda, Mlynarovič – P. Svitana, Troliga, Rapáč – Mašlonka

Trenčín: T. Hiadlovský – Lintner, Bednár, Hruška, Jarábek, Martin Chovan, S. Tomko, Martin Hlavačka – Pardavý, Vala, T. Melichárek – Tybor, Ďuriš, M. Filo – Gašparovič, P. Kopecký, Koložváry – Paroulek, T. Klíma, Ružička

Domáci kamzíci nastúpili na zápas aj s navrátilcom Petrom Kloudom a na tribúne tak zostal sedieť okrem zraneného Ľuboša Bartečka aj Igor Rataj, u hostí boli diery v zostave podstatne väčšie, keďže Trenčínu chýbali Kollár, Jánoš, Sekeráš, Turoň a Trefný.

Úvod zápasu sa niesol v útočnej atmosfére, Lundberg ešte prvú veľkú šancu pred hosťujúcim Hiadlovským nepremenil, ale Kmiť, v presilovke, po dorážke Nagyovej delovky už načal gólový účet. Ďalší vývoj prvej tretiny ovplyvnili vylúčenia, ale Nagyova ani Lintnerova šanca pri zníženom počte hráčov na ľade neskončila gólom. Najbližšie z Trenčanov mal k nemu v 14. minúte Tybor, no pred prázdnou bránkou zaváhal a ani jeho spoluhráči Gašparovič s Kopeckým o minútku neskôr pred Melicherčíkom neuspeli.

V prostrednej časti sa hostia snažili dostať do tempa a miestami si aj vytvorili tlak, najväčšiu ich šancu spálili v rýchlom útoku Tomko s Ďurišom, šance si však vyprodukovali aj domáci, Paločko sa dokonca dostal k samostatnému nájazdu, no s blafákom nepochodil. Takmer presne v polovici zápasu prišiel zlom stretnutia, keď Trenčania nevyužili ponúknutú šancu viac než minútovej presilovky o dvoch hráčov a o pár minút neskôr nahlodal psychiku vojakov svojím premiérovým gólom Nagy.

Hneď v úvode tretej tretiny sa hosťom podarila krásna akcia, no po Pardavého prihrávke** Melichárek netrafil odkrytú bránku, za čo prišiel trest v podobe presilovkového gólu domácich, keď Nagy sám rozhodil hosťujúcu obranu a naservíroval puk Kloudovi pred prázdnu bránku a potom sa to už s Trenčanmi viezlo. Domáci hráči začali na ľade koncertovať a diváci sa bavili pri ďalších góloch svojho tímu – nešťastný gól si dal po Lapšanského šanci Melichárek, trestné strieľanie premenil Rapáč, Kroták sa pohral s rozbitou obranou a ponúkol gól Kmiťovi. Po tomto góle si vyžiadal tréner hostí oddychový čas a hostia zlepšili hru, chvíľu stačili kontrovať rozbehnutým domácim, no ich snahy znovu schladil presilovkovým gólom, znovu za pomoci samotných hostí, Škovira. **Čisté konto pokazil Melicherčíkovi v situácii štyroch proti jednému **Pardavý, keď sa domáci nestihli vrátiť po ďalšej z útočných akcií a druhý v zápase a zároveň **záverečný **pridal **Rapáč.

Za 13 minút padlo v záverečnej časti hry sedem gólov a domáci si po nepresvedčivých výkonoch v úvode sezóny nadobro získali svojich priaznivcov.