Kamzíci na domácom ľade proti Detve: Po kostrbatom výkone napokon s troma bodmi

Prvá tretina patrila hosťom z Detvy a domáci kamzíci zapli až ku koncu prostrednej časti zápasu. A i napriek nevýraznej hre sa napokon domáci Popradčania tešili z troch bodov.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci na domácom ľade proti Detve: Po kostrbatom výkone napokon s troma bodmi

Poprad potvrdzoval herný prepad aj v stretnutí proti zlepšujúcej sa Detve. Prvá tretina patrila hosťom strelecky i herne. „Kamzíci“ sa na ľade iba hľadali a ich hra bola plná nepresností. V popradskej bránke stojaceho Nechvátala zamestnávala najmä druhá útočná formácia Detvy, gól však z viacerých sľubných príležitostí nedala.

Mierne kvalitnejší hokej okorenený gólmi ponúkla prostredná časť zápasu. Ako prví šli do vedenia Podpoľanci. Strelu Martina Chovana z uhla vyrazil Nechvátal ideálne do jazdy Královi a ten už nemal problém trafiť odkrytú časť bránky – 0:1. Domáci zvýšili obrátky a v 27. minúte sa dočkali vyrovnania. Takáč na dvakrát dostal puk cez ležiaceho Zalivina. V 31. minúte sa skóre opäť menilo. Puku sa v útočnej tretine zmocnil Zagrapan a po oblúku z rohu klziska ho poslal z medzikružia smerom na bránu. Brankár Detvy ho kvôli cloniacim hráčom nevidel a Poprad viedol 2:1. V závere sa faulom pripomenul Petran a od rozhodcov si za to okrem dvojminútové trestu vyslúžil aj desať minút navyše.

Detva mohla vyrovnať prakticky ihneď po návrate z druhej prestávky. Nechvátal ale vytiahol fantastický zákrok a v bránkovisku priľahol strelu Hodgsona. Na konci 47. minúty vo vlastnom oslabení unikla dvojica Popradčanov. Svitana puk naservíroval Bondrovi a bolo 3:1. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby mali hostia takmer dvojminútovú výhodu presilovky 5 na 3. Dokopy v nej však nič nevymysleli. Dvojgólové vedenie si už „kamzíci“ postrážili a po kostrbatom výkone získali tri body.

Hlasy po zápase:

Dušan Brincko, asistent trénera HK Poprad: „Prvá tretina bola z našej strany taká ľahkovážna, v druhej tretine sme zvýšili aktivitu, tlačili sme sa do bránky, dali sme tam dva góly. Chlapci veľmi dobre zahrali oslabenia a tiež aj Patrik Nechvátal si zaslúži za dnešný výkon pochvalu. V tretej tretine sme veľmi dobre zahrali takticky. Teraz chlapcov čaká dva dni oddych.“

Josef Turek, tréner HC 07 Detva): „My sme tu zahrali veľmi dobre prvú tretinu, nedostali sme gól. O výsledku rozhodli naše nevyužité presilové hry, mali sme ich dosť. Vonku sme mali 40 striel, čo je tiež dosť, ale strelili sme iba gól a súper nás porazil.“

HK Poprad – HC 07 Orin Detva 3:1 (0:0,2:1, 1:0)

Góly: 27. Takáč (Svitana, Zagrapan), 31. Zagrapan (Svitana, Takáč), 47. Bondra (Svitana) – 22. Král (Ma. Chovan).
rozhodovali: D. Konc, Müllner – Rojík, Konc ml., ** vylúčení:** 8:4, navyše Petran (Poprad) 10 min za napadnutie hlavy a krku,
presilovky: 0:0.
oslabenia: 1:0,
1080 divákov

Poprad: Nechvátal – Miner, Brejčák, Ťavoda, Fabián, Petran, Karalahti, Erving – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Belluš, Macík – L. Olejník, Kundrik, Abdul.

Detva: Zalivin – Chovan, Golian, Sládok, Betker, Fekiač, Kuklev, Ďaloga, Jendroľ – Török, Murček, Puliš – Hodgson, McLean, Žilka – Král, Matúš Chovan, Gašpar – M. Surový, V. Fekiač, Tibenský.