Kamzíci nadelili Žiline

HK AutoFinance Poprad vysoko zdolal vlkov zo Žiliny.

HK AutoFinance Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Góly: 16., 20. Vaic, 22., 50. Kroták, 30. Kraft, 52. Kuľha, 57. Kramár – 27. Sivák, 31. Kubiš, 41. Kudělka. Rozhodovali: Lauff – Smrek, Smerek, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2000 divákov

V úvode sa oba tímy oťukávali a sústredili sa na pozornú defenzívu. Tempo hry sa však postupne zvyšovalo a prišli aj prvé príležitosti. Pred prvou prestávkou Popradčania vystupňovali tempo a zaznamenali prvý gól, keď tečovaný puk z hokejky Vaica prepadol do bránky. Naštartovaný popradský stroj šliapal naďalej a strelecký disponovaný Vaic zaznamenal druhý gól v 20. minúte po šikovnej prihrávke Krotáka.

V 22. minúte už bolo 3:0. Kapitán Kroták vyzvŕtal žilinskú obranu, po jeho strele sa odrazený puk dostal opäť k nemu a umiestnenou strelou spoza kruhov zavesil do vinkla. Že ešte zápas nie je rozhodnutý pripomenuli Žilinčania o 5 minút neskôr, keď protiútok zakončil do čierneho Sivák. V 30. minúte však ich však v rozlete pribrzdil Kraft, ktorý ponad ležiaceho Laca zakončil popradský kolotoč. Následne sa Laco nechal vystriedať Murínom. Zakrátko však nachytal nepripraveného Melicherčíka Kubiš a strelou z veľkého uhla znížil opäť na rozdiel dvoch gólov.

Náboj tretej časti pridal Kudělka, keď gólom zo šatne dotiahol Žilinu na kontakt. Hostia sa chopili svojej šance a intenzívne sa snažili o vyrovnanie. Najväčšiu šancu spálil Hreus v 50. minúte, keď nedokázal zasunúť puk popri ležiacom gólmanovi. Nedáš-dostaneš platilo aj tentoraz, keď zakrátko sa zmocnil puku Kroták, počkal si na vhodnú príležitosť a chladnokrvne prekonal dovtedy spoľahlivého Murína. Definitívny koniec žilinským nádejám urobil Kuľha, ktorý si po uvoľnení od Vandasa vychutnal bezmocného žilinského brankára. Záver stretnutia sa zmenil na popradskú exhibíciu. Hostia už rezignovali a v pohode hrajúci Popradčania predvádzali šikovné kombinačné akcie. Jednu z nich v 57. minúte zakončil presnou strelou Kramár a uzavrel na konečných 7:3.

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: „Dobre rozohrané stretnutie sme si v prostrednej časti zbytočne skomplikovali nedôrazom v osobných súbojoch. Dovolili sme súperovi stretnutie zdramatizovať. Po piatom góle sme sa upokojili a umnou hrou sme stretnutie dotiahli do zaslúženého víťazného konca.“

Július Pénzeš, tréner Žiliny: „Poprad bol dve tretiny lepším mužstvom. Vytvoril si dostatočný a pohodlný náskok. Nám sa podarilo znížiť na 4:3 a mali sme šance aj na vyrovnanie. Urobili sme však chyby a popradskí hráči ich rutinérsky využili. Mrzí ma to, lebo za stavu 4:3 bola šanca na nejaký bodík.“

Text: TASR Foto: Rado Dudáš