Marián Handzuš Hokej

Kamzíci napriek oklieštenej zostave v Trenčíne úspešní

Aj bez J. Brejčáka, Platila, Krotáka a Škoviru si Popradčania poradili s vojakmi z Trenčína 3:1.

Dukla Trenčín – HK Poprad 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 3. Tvrdoň – 7. Rapáč, 43. Jasečko, 50. Lundberg. Rozhodovali: Jonák – Horínek, Jankovič, vylúčení: 8:4, navyše: Klouda (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2120 divákov.

Tradičný úvod domácich v úvode prvej tretiny bol aj tentoraz korunovaný gólom Tvrdoňa. Hostí to nevyviedlo z miery, pokračovali vo svojej neagresívnej hre s dobrou obranou a v 7. minúte nenápadnej akcie Rapáčom vyrovnali. Domáci mali v ďalšom priebehu hry možnosť zvýšiť gólové vedenie, ale zbrklosťou boli šance nevyužité.
V úvode druhej časti sa hra pritvrdila. Domáci hrali na začiatku oslabení o dvoch hráčov, čo kamzíci nevyužili. Po konsolidácii s trestami sa hra vyrovnala a šance nechali na oboch stranách. Záver tretiny patril domácim, ale bez gólového efektu.
Úvod tretej časti pôsobil nervózne, hra bola rozháraná, nebolo systému, akcie boli nesúrodé. Domáci v úvode hrali v oslabení a od 45. minúty o dvoch hráčov za zbytočné fauly. V čase 49:02 Jasečko presilovku využil a dostal Podtatrancov do vedenia. Po vedúcom góle hostí Poprad svoju hru skonsolidoval a domácich ohrozoval častejšie. V 56. minúte ušiel po pravom krídle Lapšanský, ale gólovú šancu nezužitkoval. Pri vylúčení ďalšieho Trenčana Lundberg zvýšil na konečné víťazstvo Popradu 3:1.

Juraj Jakubík, asistent trénera Trenčína: „Neboli sme dôraznejší v celkovom pojatí hry. Hráči si mysleli, že po úspešnom gólovom vstupe do stretnutia budeme v tomto trende pokračovať, ale sa tak nestalo. Prehra nás mrzí.“
Ján Jaško, tréner Popradu: „Prvá tretina nebola z našej strany dobrá, prežili sme ju a dôraznejšou hrou hlavne v tretej tretine sme získali vytúžené tri body.“