Marián Handzuš Hokej

Kamzíci opäť neúspešne

Bartečko sa na ľade ani neohrial, zranená kľúčna kosť ho vyradila už na začiatku prvej tretiny.

HK ŠKP Poprad – HK Nitra 1:3 (0:2 1:0 0:1)
Góly: 24. Škovira – 5. Ručkay, 7. Slovák, 45. Fabian. Rothodovali: P. Grečko – Smrek, Tornay. vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: 7. Melicherčík (Poprad) za Klempu, 3327 divákov.

Po úvodných štyroch prehrách v rade, aj keď len po samostatných nájazdoch, pretrhli sériu prehier Podtatranci v predošlom kole a dokázali získať body za prvé víťazstvo na ľade Záhorákov. Domáci začali tradične opäť zle. Hneď v úvode nešťastne spadol divákmi veľmi očakávaný Bartečko a do konca 1. tretiny nenastúpil. Hostia sa bez rešpektu pustili do kamzíkov a už v 5. minúte lovil Klempa prvý raz puk spoza svojho chrbáta. To vôbec Podtatrancov nevzpružilo a po necelých dvoch minútach Klempa znova kapituloval. To ho stále aj miesto v bráne, ktoré musel prenechať Melicherčíkovi. Domáci predsa len pridali do kroku, ale Drotár v skrumáži nedokázal trafiť do otvorenej časti brány Fikrta. Stav sa do sirény nezmenil.
Diváci na začiatku druhej tretiny stále pátrali po Bartečkovi. Výsledok jeho pádu je narazená kľúčna kosť, pre ktorú so zranením skončil v nemocnici. Nabudení domáci v 24. minúte jasali z kontakného gólu Škoviru. Nitra kontrovala a Melicherčík bol častejšie v strehu. V 30. min zabránil v presilovke skórovaniu Čaládimu po jeho brejkovom nájazde. Ďalšie obojstranné rýchle ataky na súperove brány zostali po 40. minútach bez gólového efektu.
Súperi na začiatku III. tretiny nenechávali nič na náhodu, najmä domáci chceli rýchlo vyrovnať. Za zbytočné vyhodenie puku si išiel sadnúť na trestnú lavicu Kmiť, čo po 18 sekundách využili hostia tretím gólom Fabiana, čo veštilo piatu prehru Podtatrancov. Od 50. min hrali domáci takmer dve minúty presilovku 5:3, ale celú ju poľahky a bezhlavo premárnili. Preto ich diváci odmenili piskotom. Podobná situácia presilovky 5:3 sa zopakovala od 56 min., ale aj tá zostala bez povšimnutia. A tak Popradčania znova sklamali svojich priaznivcov.

zdroj: TASR fotogaléria: Dominika Handzušová