Martin Sýkora Hokej

Kamzíci predviedli dokonalý obrat: Trenčín s päťgólovou nádielkou

Popradskí hokejisti po vydretom víťazstve na ľade Nových Zámkov nezačali domáce stretnutie s Trenčínom dobre. Postupne sa kamzíci rozbehli a Duklu obrali o body.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci predviedli dokonalý obrat: Trenčín s päťgólovou nádielkou

Po nádejnom výsledku z ľadu predposledných Nových Zámkov nepotvrdili Popradčania na domácom ľade proti Trenčínu stúpajúcu formu. Svoj názor na dianie okolo popradského hokeja vyjadril 10 minútovým protestným tichom na začiatku zápasu domáci fanklub. Hostia pritom využili hneď prvú chybu „kamzíkov“ v obrannom pásme a Tybor sám pred Pajpachom nezaváhal – 0:1. V 10. minúte sa pekným zákrokom predviedol po strele Veilleux-a Pajpach, ale obrana mu pred dorážkou Gašparoviča nepomohla – 0:2. Na ľade následne dominovali len hostia. Ich početné šance sa však už gólmi neskončili.

Po prvej prestávke vykorčuľoval na ľad iný Poprad. Ku gólovému obratu nakopla domácich bitka medzi Marcelom Hossom a Petrom Chaloupkom. Z pohotovej dorážky v 28. minúte znížil najprv Abramov, pre ktorého to bol už druhý zásah v druhom zápase za Poprad. O dve minúty už bolo vyrovnané, keď bol na začiatku aj na konci peknej akcie matador Radoslav Suchý – 2:2. „Kamzíci“ vydržali kombinačný hokej až do konca tretiny a oplatilo sa. Nedôrazné vyhodenie Trenčína zachytil Suchý a strelou z veľkého uhla k bližšej žŕdke prekvapil Cháberu a dokonal tak obrat Popradu – 3:2.

Domáci pokračovali v tlaku na trenčiansku bránu i v záverečnom dejstve. Tohtosezónne gólové maximum Popradu v jednom zápase prelomil štvrtým gólom v sieti Cháberu po individuálnej akcii Dávid Bondra. V 45. minúte už bolo 5:2. Zagrapan potiahol puk až pred bránu hostí, kde nezištne našiel osamoteného Semoráda a hostia boli zrelí na uterák. Popradčania pridali i šiesty gól z hokejky Zagrapana, ale pre posunutú bránku neplatil. Trenčín už zdramatizovať záver zápasu nedokázal a Poprad si tak pred 920 divákmi pripísal tri body.

HK Poprad – Dukla Trenčín 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
Góly: 28. Abramov (Ježek, Dinda), 30. Suchý (Lapšanský, B. Rapáč), 40. Suchý, 44. Bondra (Lichanec, Štrauch), 45. Semorád (Zagrapan, Lichanec) – 2. Tybor (Gašparovič), 10. Gašparovič (Hatala, Bohunický). Rozhodovali: Novák – Rojík, Kollár, vylúčení: 5:5, navyše Chaloupka – Marcel Hossa obaja 10 minút za údery, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 920 divákov

Poprad: Pajpach – Suchý, Kurali, Dinda, Fabian, Chaloupka, J. Brejčák, Pokovič, Bagin – Lapšanský, Mlynarovič, B. Rapáč – Kroták, Zagrapan, Semorád – Ježek, Troliga, Abramov – Bondra, Lichanec, Štrauch
Trenčín: Chábera (45. Kutej) – M. Novák, Holenda, Albers, Kozák, Hatala, Bohunický, Šefčík – Ölvecký, T. Kopecký, Marcel Hossa – Tybor, Veilleux, Gašparovič – Sojčík, Šimun, Dlouhý – D. Novák, J. Švec, Briestenský

Petr Jonák, tréner Popradu: „Pred víkendom sme si dali za cieľ vyhrať oba zápasy, čo sa nám aj podarilo. Do zápasu sme vstúpili zle. Súperovi sme dovolili vsietiť z prvej chyby jeho prvý gól, ďalší sme inkasovali z dorážky. Divákom sa chcem poďakovať, že nás po prvých 10 minútach ticha podporili a na výkone hráčov to bolo vidieť. Chlapci dali do zápasu srdce a víťazstvo vybojovali. Na ľade sme od druhej tretiny úplne dominovali, súper si nič nedovolil. Opäť nás podporil výborným výkonom mladý brankár Pajpach.“

Miloš Holaň, tréner Trenčína: „Šli sme do Popradu s jasným cieľom. V prvej tretine sme to potvrdzovali. Poprad pôsobil zaskočene, domáci sa do ničoho nedostali. Čo sa stalo v druhej tretine, to mi hlava neberie. To, čo si niektorí hráči dovoľujú, tak to je vrchol. Ak nejakí z nich nemajú formu, viem to pochopiť. Mne je z toho až zle, ale poniektorí si vôbec nevážia prácu v Dukle Trenčin. Gólovo sa nepresadila ani prvá útočná trojka a to už je čo povedať. Spolu s vedením mužstva vyvodíme rázne kroky voči mužstvu.“