Martin Sýkora Hokej

Kamzíci sa dostávajú na víťaznú vlnu: Pod Vysokými Tatrami padli Nové Zámky

Popradskí hokejisti po vydretom víťazstve v Liptovskom Mikuláši nadviazali na svoj výkon aj na domácom ľade. Tesné víťazstvo by malo priniesť novú energiu.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci sa dostávajú na víťaznú vlnu: Pod Vysokými Tatrami padli Nové Zámky

Diváci v Poprade si nestihli ani poriadne sadnúť a už išli domáci do vedenia. Už z prvej akcie domácich skóroval Adam Lapšanský – 1:0. Popradčania mali úvodnú tretinu v rukách, ale nedokázali sa ani z viacnásobných šancí presadiť. Čo sa nepodarilo Poradu, vynahradil si v 24. minúte Brabenec po nenápadnej Lelkešovej prihrávke a vyrovanal – 1:1. Opraty zápasu chytili do svojich rúk hostia, ale nebezpečnejší boli domáci. Na druhú prestávku sa odchádzalo za vyrovovnaného stavu 1:1.

Do tretieho dejstva vybehli „kamzíci“ hladnejší po víťazstve. V presilovej hre sa po pár sekundách z tlaku presadil takmer z bránkovej čiary Troliga a Poprad išiel zaslúžene do vedenia – 2:1. Domáci následne cítili prvé trojbodové víťazstvo v sezóne. Obetavým výkonom s podporou domáceho publika sa im ho proti lídrovi tabuľky z Nových Zámkov napokon poradilo zaslúžene udržať.

HK Poprad - HC Nové Zámky
34

Petr Jonák, tréner Popradu: „Mali sme výborný vstup do zápasu. Prvých 10 minút sme hrali moderný a agresívny hokej. Celých 60 minút sa nám napokon podarilo udržať vysoké tempo zápasu a dotiahli sme ho do víťazného konca i s výraznou podporou našich fanúšikov, za čo im ďakujeme.“

Miroslav Chudý, tréner Nových Zámkov: „Nemôžem byť spokojný s výsledkom ani s hrou. Nehrali sme to, na čo sme mali. Možno to je nahusteným programom. Mali sme katastrofálny vstup do zápasu, potom sme sa síce zdvihli, ale nebolo to ono. V závere sme chceli so zápasom niečo urobiť, ale nevyužili sme naše šance. Samotný záver nás stál body, mrzí ma to, lebo Poprad bol dnes hrateľný.“

HK Poprad – HC Nové Zámky 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 2. Lapšanský (Mlynarovič, Tibenský), 49. Troliga (Fabian, Cutting) – 24. Brabenec (Lelkeš, Štindl). Rozhodoval: Lauff – Smrek, Gavalier, vylúčení: 4:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1078 divákov

HK Poprad: Šúrek – Dinda, Fabian, Suchý, Kurali, Pokovič, Cutting, Šterbák, J. Brejčák – Kroták, Zagrapan, Paločko – Lapšanský, Mlynarovič, Tibenský – Bondra, Troliga, Lichanec – Výhonský, Ježek, Müller
HC Nové Zámky: Šimko – Jurčo, Chovan, Sandgren, Čížek, Maier, Štindl, Sucharda – Semorád, Brabenec, Podstavek – Fábry, M. Hudec, Lelkeš – Paulovič, Kytnár, Hvila – Dubec, Hegyi, Tábi