Milan Hanzel

Sú na koni! Hokejisti Popradu sa v nadstavbovej časti Tipsport Ligy nakopli k výborným výkonom. Po Slovane, Košiciach nedali šancu ani Trenčíne a vyhrali 3:0.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci sa stavajú na zadné: Zgustli si aj na Trenčíne a natiahli víťaznú sériu! FOTO
Zdroj: Facebook

Domáci hráči sa vezú na víťaznej vlne, keď doviedli aj tretí duel do zdarného konca.

Od začiatku mali navrch

V Poprade sa od úvodu hralo bez tempa a nasadenia. Veľké šance zahodili Takáč a po ňom aj Svitania. Do vedenia šli domáci gólom do šatne v 20. minúte. Mercier posunul puk do jazdy Lapšanskému a ten sa bekhendom nemýlil 1:0.

Hostia bez gólu

Aj druhú tretinu začali lepšie domáci. Veľkú príležitosť nepremenil po Svitanovej prihrávke Bjalončík. O chvíľu však Popradčania predsa len odskočili na rozdiel dvoch gólov. Z prihrávky Svitanu ťažil Réway, Tomek nemal šancu zasiahnuť. „Vojaci“ z Trenčína si ani v prostrednej časti hry nevypracovali gólovú šancu. Brankár „kamzíkov“ bol prakticky bez práce.

Ďalšie tri body sú doma

Jalový výkon hostí pokračoval aj v tretej tretine. Domáci kontrolovali hru a Trenčanov k ničomu nepúšťali. Pri náznaku platonického tlaku „vojakov“ si vzala popradská lavička oddychový čas. V závere si nervy na uzde neudržal Mikyska, ktorý navyše inkasoval aj 10-minútový osobný trest. V presilovke Popradu najprv Vošvrda vychytal trenčiansku dvadsaťdvojku a z protiútoku poistil víťazstvo „kamzíkov“ utešenou strelou Zagrapan. Brankár Popradu si proti Dukle udržal šieste čisté konto v sezóne.

Hlasy koučov

Peter Mikula, tréner Popradu: „Prvá tretina bola vlažná a potom sme začali dominovať. Mali sme dobrú medzihru, vyhrávali sme osobné súboje. Tretia tretina bola taká, ako v Trenčíne, asi sme sa báli, aby sme to nepokazili ako v Trenčíne, ale dokázali sme to ustáť, Vošvrda nás podržal. Vyhrali sme zaslúžene.“

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Zápas sme totálne pokazili. Prvých desať minút bolo vlažných, Poprad nakopli k výkonu dve presilovky a potom dominovali. Potom som náš tím dlho nevidel tak zle hrať. Prehrávali sme osobné súboje, nevypracovali sme si ani jednu šancu. Tretia tretina mala bojovnosť z našej strany, ale Poprad nepripustil drámu.“

7. kolo – A-skupina o 1.-6. miesto:

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Góly: 20. Lapšanský (Mercier), 24. Réway (Svitana), 58. Zagrapan (Mercier). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Smrek, Gegáň, vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše Mikyska (Trenčín) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2331 divákov.

Poprad: Vošvrda – Larkin, Erving, Chovan, Ulrych, Brejčák, Kozák – Svitana, Réway, Handlovský – Vandas, Zagrapan, Takáč – Lapšanský, Jacobs, Mercier – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko.

Trenčín: Tomek – Starosta, McCormack, Brodeur, Stacha, Sládok, Bokroš, Kajínek – Sojčík, Mikyska, Valach – Hecl, Paukovček, Sádecký – Hlinka, Špirko, Bartovič – Krajč, Švec, Ferényi,

Zdroj: TASR/Dnes24.sk