Kamzíci si vezú spod Zobora tri body

Nezaujímavý hokej okorenila aspoň potyčka Rapáča s Gurčíkom.

HK Nitra – HK AutoFinance Poprad 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 2. Štefanka, 46. Kropáč – 35. Balán, 39. Kroták, 45. Svačina. Rozhodovali: Goga – Stano, Tvrdoň, vylúčení: 6:5, navyše: Rapáč (Poprad) 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1398 divákov

Zostavy:
HK Nitra:
Šimboch – Grman, Tůma, Vosátko, Bača, Ordzovenský, Gurčík – G. Saliji, Hrnka, Ručkay – Kropáč, Štefanka, Tománek – Mašlonka, Hamrák, Segľa – Bene, Uhnák, Radulay

HK AutoFinance Poprad:
Melicherčík – Pentikäinen, Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Jáchym, Kramár – Škovira, Strömberg, Vaic – Chovan, Balán, Rapáč – Svačina, Kroták, Svitana – Homa, Takáč, Malina

Stretnutie sa hralo v komornej atmosfére, keď posledné udalosti sa prejavili na návšteve zápasu. Sklamaní nitrianski diváci sledovali od začiatku utrápený hokej. Nič na tom nezmenil ani rýchly gól z hokejky Nitrana Štefanku, keď mu peknú streleckú pozíciu pripravil Tománek. Domáci od 2. minúty vyhrávali, ale ich výkonu to veľmi nepomohlo. Popradčania mohli vyrovnať v prečíslení 2:1, ale Suchý vo výbornej pozícii neuspel.

Druhá časť zápasu už bola zaujímavejšia. Tri veľké šance hostí Šimboch ešte vyriešil, keď mu gól nedal Svačina a v dvoch dobrých pozíciách zaváhal aj Strömberg. Na druhej strane sa neujala pekná individuálna akcia Mašlonku. Vyrovnanie napokon prišlo v presilovej hre, keď český útočník Balán z pravého kruhu výborne trafil do ľavého vinkla. V 39. minúte už Poprad viedol, keď Svitana vysunul rozbehnutého Krotáka a ten pekným blafákom poslal hostí do vedenia.

Ani záverečná časť hry nevybočila z extraligového podpriemeru. V 45. minúte hrali hostia presilovú hru a opäť ju využili, keď peknú prihrávku Chovana zúžitkoval na tretí gól Svačina. Nitrania potom v snahe o vyrovnanie si dokázali vytvoriť územnú prevahu, k čomu pohol aj rýchly kontaktný gól, ktorý v 46. minúte strelil Kropáč. Dobrú šancu na vyrovnanie mal neskôr Tománek a potom Radulay, šťastena však stála na strane hostí. Poprad napokon zaknihoval tesné, no zaslúžené víťazstvo 3:2.

Miloš Fleischer, asistent trénera Nitry: „Začali sme celkom dobre, vychádzali nám kombinácie a vďaka tomu sme sa ujali vedenia. No vlastnými chybami sme v druhej tretine umožnili súperovi otočiť výsledok a hostia sa dostali do tempa. V závere sme urobili korektúry v zostave, no dostali sme tretí, veľmi dôležitý gól a hoci sa nám podarilo znížiť, v závere sme nenašli dosť síl na vyrovnanie.“

Róbert Spišiak, asistent trénera Popradu: „Úvod nám nevyšiel. Prvá tretina bola z našej strany zlá. Chýbal nám pohyb i prganizácia hry. V druhej tretine sme sa zlepšili, dali dva góly a až do konca sme umne kontrolovali naše vedenie. Získali sme dôležité víťazstvo, preto sme spokojní.“