Kamzíci Skalicu nedobyli

Ladislav Svozil: "Doplatili sme na nepremieňanie našich šancí, kým domáci vyťažili maximum z našich chýb, čo rozhodlo."

HK 36 Skalica – HK AutoFinance Poprad 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Gól: 7. Kutálek, 15., 21. Pálffy, 24. T. Mikúš, 43. Školiak – 19. Kmiť, 29. Rapáč. Rozhodovali: Sjoqvist, D. Konc – Bundil, Šefčík, vylúčenia: 6:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, striedanie: 24. Fedor za Melicherčíka (Poprad), 1831 divákov.

Zostavy:
HK 36 Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Šmach, Gula, Jankovič, Jaborník, Magušin, Bučka – Pálffy, Školiak, J. Hruška – Lušňák, Obdržálek, Višňovský – Kutálek, Klejna, Šátek – Holovič, T. Mikúš, J. Jurík

HK AutoFinance Poprad: Melicherčík – Novotný, Suchý, Fabian, D. Brejčák, Šterbák, Hellström, Kramár, Velebný – Vandas, Hult, Kuľha – Kroták, Kmiť, Vaic – Škovira, Kraft, Rapáč – Paločko, Gellerstedt, Takáč.

Na skalickom ľade sa stretli susedia v extraligovej tabuľke. Prvé minúty priniesli obojstranne opatrný hokej. Vedenia sa ujali domáci, keď pekne kombinoval tretí útok a Kutálek v 7. minúte strelil úvodný gól stretnutia. Za hostí v nasledujúcej minúte zahrozil Kroták, no jeho strela tesne minula Lakosilovu bránku. V 12. minúte rozhodca Sjöqvist zo Švédska nariadil za faul na unikajúceho T. Mikúša trestné strieľanie, no mladý skalický útočník ho nepremenil. Hostia hrali od 13. minúty presilovku, Lakosil chytil tutovku Suchého. V protiútoku zahrozil domáci Šátek, no jeho bekhend Melicherčíka neprekvapil. Na 2:0 po efektnej otočke pred bránkou zvýšil Pálffy v 15. minúte. Pred záverom tretiny bol vo veľkej šanci Kuľha, no Lakosil bravúrne zachránil. Hostia na 1:2 znížili po hrubej chybe Gulu, keď gól Kmiťa bol uznaný po konzultácii s videorozhodcom.

Druhú časť zápasu začali hostia presilovkou po vylúčení Jankoviča, no unikla dvojica Školiak, Pálffy a Školiakovu časovanú prihrávku Pálffy premenil na 3:1. V 24. minúte sa presadil aj štvrtý útok domácich, keď Juríkovu akciu na gól zblízka premenil Mikúš. Melicherčíka po tomto góle v bráne hostí vystriedal Fedor. Domáci mali v tejto fáze zápasu réžiu hry v rukách. Hostia však využili svoju presilovku pri vylúčení Bučku, keď sa v 29. minúte zblízka na 2:4 presadil Rapáč. Hostia pridali, vyrovnali hru, no svoje ďalšie šance nevyužili.

Aj tretiu časť zápasu začali hostia presilovkou, ale opäť bez úspechu. V 43. minúte svoje pekné sólo bekhendom pod hornú žŕdku na 5:2 zakončil Školiak. V 46. minúte bol vylúčený Kmiť, Škovira v oslabení unikol, no svoj únik nepremenil ani na dvakrát. Skalica svoju presilovku nevyužila. Hostia sa nevzdávali a domáci hrali s veľkým nasadením. Dobre bránili svoj priestor pred Lakosilom. Presilovku pri vylúčení Brejčáka domáci nevyužili na ďalšie skórovanie. V 56. minúte svoju veľkú príležitosť zblízka pred Lakosilom spáli Kroták. Domáci tak v zápase veľmi dobrej úrovne po disciplinovanom a obetavom výkone zaslúžene zvíťazili a preskočili tak svojho tabuľkového súpera.

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: „Z našej strany to bol kvalitný výkon. Diváci videli obojstranne zaujímavý hokej, pekné kombinácie na jednej i druhej strane. My sme radi tým trom bodom. Pochváliť treba celé mužstvo, na čele s gólmanom, ktorý mal výrazný podiel na víťazstve.“

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „My sme prespali začiatok zápasu, ťažko povedať čím to bolo. Dostali sme také góly, aké sme neinkasovali v posledných šiestich zápasoch. Ťažko sa vyhráva stretnutie, keď prehrávame 0:2. Bili sme sa na 2:1, zasa sme mali presilovku a dostali sme v nej po našej neskutočne hrubej chybe na 1:3, to sa ťažko hrá. V ďalšom priebehu sme doplatili na nepremieňanie našich šancí, kým domáci vyťažili maximum z našich chýb, čo rozhodlo.“