Martin Sýkora Hokej

Kamzíci stále na chvoste: Plný počet si spod Tatier odviezla aj Nitra

Popradskí hokejisti neprekročili svoj tieň po debakli v Žiline ani doma proti majstrovskej Nitre. Podtatranci ďalej hľadajú recept na víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci stále na chvoste: Plný počet si spod Tatier odviezla aj Nitra

V televíznom zápase mal Poprad možnosť rehabilitovať sa po zdrvujúcej prehre na ľade Žiliny, ale Nitrania domácich herne vysoko prevýšili. Popradčania boli navyše nedisciplinovaní a hosťom tak umožnili zahrať si 55 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú ale nevyužili. V pokračujúcej početnej výhode sa už po peknej kombinácii s prehľadom presadil Versteeg. Dominanciu hostí v prvej tretine podčiarkli iba dve strely vyslané na hosťujúceho brankára Valenta.

Aj prostredná časť stretnutia patrila Nitranom. Tí svoje akcie navyše šperkovali a z jednej takej sa v 27. minúte presadil vo vlastnom oslabení Rais. Následne sa ani na trikrát nepresadil v gólovej šanci Blackwater a po ňom ani Bajtek. Studená sprcha z tribún vo forme ohlušujúceho piskotu domácich hokejistov nakopla. V presilovej hre prišlo zníženie z hokejky Dindu – 1:2. Vzápätí sa dostal do úniku Matej Paločko, ale v nájazde neuspel. Možnosť vyrovnať mal i domáci kapitán Kroták, ktorý šiel po prihrávke z hĺbky vlastného pásmo sám na Valenta, ale v poslednej chvíli pri zakončení zabudol puk za sebou. Nitra si aj naďalej vytvárala šance, ale vo finálnej fáze „umierala“ na krásu. Jej tretí gól neplatil pre kontakt Štefanku s popradským brankárom Šúrekom. Na druhú prestávku tak šli hostia s tesným náskokom 1:2.

Vyrovnanie mal na hokejke hneď z prvej akcie v tretej tretine Adam Lapšanský, ale pred Valentom strelecky vyhorel. Na 3:1 pre Nitru tak v 42. minúte zvýšil Krištof. Domáci sa síce nevzdali, ale ani z ďalšieho samostatného úniku vo vlastnom oslabení nezapršalo, keď sa nepresadil Lichanec. Necelú minútu pred koncom stretnutia podčiarkol mizériu „kamzíkov“ ešte Dávid König a stanovil tak konečnú podobu výsledku 1:4 pre hostí.

PREČÍTAJTE SI AJ: Vlci rozobrali kamzíkov do špiku kosti: Poprad padol v Žiline na ligové dno

HK Poprad - HK Nitra 9. kolo
28

HK Poprad – HK Nitra 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 30. Dinda (Kurali) – 8. Versteeg (Laliberté, Blackwater), 27. Rais (Blackwater, Bajtek), 42. Krištof (P. König), 60. D. König (Piačka, H. Ručkay), rozhodovali: Lauff, Valach – Korba, Riš, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 896 divákov

HK Poprad: Šúrek – Cutting, Kurali, Dinda, Fabian, Potekin, Pokovič, Šterbák – Lapšanský, Zagrapan, Lichanec – Kroták, Ježek, Paločko – Bondra, Troliga, Müller – Vašaš, Výhonský, Danielčak
HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Versteeg, Mezei, Rais, Pupák, P. König, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberté – Bajtek, Krištof, H. Ručkay – Paukovček, Štefanka, Macík – Chalupa, Piačka, D. König

Petr Jonák, tréner Popradu: „Chceli sme poctivo brániť odzadu a nedovoliť súperovi prečíslenie. Túto úlohu sme splnili, spoliehali sme sa na gól z brejku, čo sa nám nepodarilo. Bránenie bolo najmä na mladých hráčov, hrali sme takpovediac iba na 3,5 obrancu. Suchý, Fabián a Brejčák sú momentálne out. Chlapci makali, patrí im veľká pochvala. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „My sme prišli do Popradu s jednoznačným cieľom prvýkrát vonku bodovať za tri body, čo sa nám podarilo. Zápas sme mali pod kontrolou, aj keď sme tam mali momenty, keď sa nám to úplne nedarilo a súperovi sme dali šancu zbytočnými vylúčeniami. Zápas sme ale zvládli, sme spokojní.“