Lukáš Hvila sa v drese Bynskej Bystrice aklimatizoval veľmi rýchlo. Jeho strelecká efektivita pokračuje. Presvedčili sa o tom aj jeho bývalí spoluhráči z Popradu, ktorým v sobotu strelil dva góly.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci v sobotu na Baranov nestačili. Expopradčan Hvila mal prsty vo všetkých góloch hostí

Vianočný zápas na Štefana začali lepšia hostia z Banskej Bystrice, keď využili hneď svoju prvú presilovku. Milimetrovú prihrávku Tománeka pred bránkovisko využil Juraj Majdan a bolo 0:1. Poprad sa na dostrel bystrického brankára Bacashihu-u dostával často, ale pološance na vyrovnávajúci gól využiť nedokázal.

Nástup do druhej tretiny vyšiel kamzíkov na výbornú. Opäť v presilovej hre sa bezprostredne po buly presadil nechytateľnou delovkou Bartečko a začínalo sa odznova. Nakloniť misky váh na stranu Popradu mohol domáci kapitán Arne Kroták. Po prísne nariadenom trestnom strieľaní opečiatkoval iba hornú žrď hosťujúcej brány. Vyrovnaná partia sa hrala až do 33. minúty, keď sa Bystričania dostali do početnej výhody. Tú využil po peknom pase od Hvilu strelec Tománek, ktorý sa presadil pekným blafákom – 1:2. Ten istý hráč neskôr prestrelil z uhla úplne prázdne bránku.

Aj záverečné dejstvo začali lepšie hráči Banskej Bystrice. Zápas presilových hier potvrdil tretím zásahom „ex-kamzík“ Lukáš Hvila, ktorý sa presadil po ukážkovej prihrávke Michala Handzuša – 1:3. Nádej pre domácich mohol vykresať Lukáš Paukovček, ale ani on sa nedokázal presadiťpo nariadenom trestnom strieľaní. Štyri minúty pred koncom stiahol Poprad z hry počas vlastnej presilovky brankára Kostúra a na konečných 1:4 spečatil odídenec Hvila svojim druhým gólom v zápase.

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: „Bol to výborný zápas i pre divákov, mal svoj náboj. Hral sa na plné tempo, videli sme plno šancí. Chlapcom môžem poďakovať za predvedenú hru, vyťažili maximum zo svojich schopností.“

Vladimír Orságh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím, že sme videli dobrý a rušný zápas plný nasadenia. Obe mužstvá hrali na tri päťky, rozhodli špeciálne formácie, tri góly sme dali v presilovke, jeden dali hostia. Náš výkon bol podporený skvelým brankárom. Sme radi, že sme konečne vyhrali v Poprade a brankár potvrdil svoju výbornú formu.“

HK Poprad – HC 05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 22. Bartečko (Kasík, Paukovček) – 4. Majdan (Tománek, Hvila), 33. Tománek (Hvila, Handzuš), 44. Hvila (Handzuš, Tománek) 59. Hvila.
Rozhodovali: Lokšík, Novák – Junek, Šefčík. vylúčení: 6:11, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 2083 divákov

HK Poprad: Kostúr – Briják, Dinda, D. Šterbák, Fabian, Malina, Kasík, Gáborčík – Bartečko, Heizer, Štrauch – Kroták, Bajaruns, Paločko – R. Rapáč, Paukovček, Števuliak – Rusnák
HC 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Rosandič, Čížek, Jaborník, Petran – Tománek, Handzuš, Majdan – Ferleťák, Bast, Hvila – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ambroz, Adamčík, Gašpar